EUROBASKET 2017

FIBA EURO 2017

Küzdős mérkőzést nyertünk meg Sopronban

2018. január 27. szombat

Újabb idegenbeli győzelmet arattunk, ezúttal az egyre jobb formának örvendő SKC otthonában diadalmaskodtunk.

Sopron KC – KTE-Duna Aszfalt 66-76 (17-16, 17-23, 19-17, 13-20)

Sopron: Parker 14/6, Duvnjak -, El-Amin 29/9, Dénes 8/6, Watkins 6. Csere: Henderson 4, Takács 3/3, Mészáros -, Bagó 2.

KTE: Pongó 6/3, Thompson 15, Djerasimovic 17, Dramicanin 13/3, Karahodzic 13/3. Csere: Wittmann 4, Molnár 6, Horváth K. 2.

Djerasimovic duplájával indult a mérkőzés, a Sopron első kosarát Parker szerezte (2-2). Dénes triplája után El-Amin talált be, de Thompson és Molnár révén zárkóztunk. Eleinte futottunk az eredmény után, ám nem engedtük, hogy ellenfelünk nagyobb előnyt alakítson ki. Watkins kettesével 15-9-et mutatott az eredményjelző, ám Karahodzic közelijével, valamint Thompson 2+1-es akciójával felzárkóztunk egy pontra (15-14), Dramicanin ziccerével pedig a vezetést is átvettük, ám végül a hazaiak fordulhattak előnnyel a második negyedre (17-16).

Fej-fej mellett haladtunk a Sopronnal, Pongó hárompontosával újfent nálunk volt a fór, azonban egyből jött a válasz El-Amintól (26-24). Thompson egyenlített, majd Molnár zsákolt, de El-Amin megint eredményes volt kintről (29-28). Egy 6-0-s periódussal 34-29-re vezettünk, de Watkins büntetőivel és El-Amin újabb trojkájával egyenlő volt az állás (34-34). A Sopron már nem tudott betalálni a hátralévő két és fél percben, nálunk azonban Pongó egy büntetőt, míg Thompson és Djerasimovic egy-egy duplát értékesített, így 39-34-re vezettünk a nagyszünetben.

Jól kezdtük a második félidőt, Dramicanin és Djerasimovic is betalált, Pongó közelijével pedig kétszámjegyűre nőtt a differencia (34-45). Dramicanin volt eredményes kintről (34-48), majd El-Amin törte meg a soproni kosárcsendet. Wittmann kettese után 36-50-et mutatott a tábla, a kiválóan játszó El-Amin vezérletével azonban egy 12-0-s futást produkáltak a hazaiak (48-50). Kicsivel később Dénes hármasával már csak egy volt közte (53-54), Karahodzic kosara zárta le a harmadik etapot, hárompontos vezetéssel várhattuk a záró felvonást (53-56).

Nagy küzdelem volt a parketten, tetemesebb előnyt nem tudtunk kiharcolni, ellenfelünk pedig ott volt a nyakunkban. Djerasimovic ziccerével 68-63-ra vezettünk, a másik oldalon Takács talált be a triplavonalon túlról (66-68). Úgy tűnt, hogy szoros lesz a végjáték, ám az SKC már nem tudott kosarat szerezni a maradék három és fél percben. Csapatként harcolva újabb fantasztikus győzelmet arattunk, 76-66-ra nyertünk a hűség városában.

Forray Gábor: Sopronban nehéz nyerni, ezt korábban is elmondtam. A végkimenetel kulcsa az volt, hogy nem engedünk sok támadólepattanót és nem adtunk második esélyt, ez az SKC erőssége. Büszke vagyok a csapatomra, hiszen amit megbeszéltünk, azt betartottuk. Nem kezdtünk jól, de rendeztük a sorokat és átvettük a vezetést. A harmadik negyedben kifejezetten jó ritmust kaptunk el, ám a Sopron átállt egy alacsonyabb szerkezetre, mi pedig kényelmesek voltunk. Meg tudtunk újulni, amikor a Sopron változtatott. Az utolsó másodpercekben magabiztosnak tűnő győzelmet arattunk, de ez egy iszonyatosan kemény mérkőzés volt. Köszönjük a szurkolóink segítségét, és sok sikert kívánok a Sopronnak.

Kemal Karahodzic: Nagyon jó meccs volt, kiválóan felkészültünk ellenfelünkből. Elkezdünk készülni a Szeged elleni mérkőzésre, van rá három-négy napunk. Hosszú volt az út, ilyen győzelemmel azonban örömteli hazamenni.