EUROBASKET 2017

FIBA EURO 2017

Parádézott a Szeged

2018. január 31. szerda

Bár Juhos Levente, Andrija Ciric, valamint Marko Boltic is hiányzott a Szedeákból, a hazaiak játékán azonban ez egyáltalán nem látszódott.

Naturtex-SZTE-Szedeák – KTE-Duna Aszfalt 70-62 (20-20, 19-7, 20-18, 11-17)

Szedeák: Kerpel-Fronius 2, Wirth 11/3, Fortune 17/3, Petrovic 3/3, Sulovic 15. Csere: Vágvölgyi 11, Kovács Á. 8, Révész 3.

KTE: Pongó 4, Thompson 4, Djerasimovic 18/6, Dramicanin 15, Karahodzic 9. Csere: Molnár M. 3, Wittmann 9/9, Horváth K. -.

Kiválóan kezdtük a találkozót, előbb Djerasimovic távoli kísérlete hullott a gyűrűbe, majd Karahodzic volt eredményes (0-5). Sulovic szerezte meg az első hazai pontokat, Fortune zsákolt, Wirth közelijével pedig már a Szegednél volt a fór (6-5). Kiegyenlített játékot hozott az első etap, egyik fél sem tudott tetemesebb előnyre szert tenni. Wittmann hármasával újfent mi vezettünk (14-15), úgy tűnt, hogy a második játékrészre is előnnyel fordulhatunk rá, ám Fortune még betalált, így 20-20-szal ért véget az etap.

Nagyon rosszul kezdtünk a második negyedben, a Szeged pedig kihasználva a hibáinkat egy 9-0-s futással meglépett (29-20). Karahodzic kettesével zárkóztunk, ám a túloldalon egyből jött a válasz Sulovictól (31-22). Wittmann második trojkája révén hat volt közte (31-25), de Kerpel-Fronius kosarával és Sulovic 2+1-es akciójával kétszámjegyűre nőtt a különbség (36-25). Djerasimovic büntetőivel bejöttünk tíz alá (36-27), Wirth hármasa azonban célba ért (39-27). Nem született már pont a maradék szűk egy percben, hátránnyal mehettünk tehát a nagyszünetre.

Fortune és Sulovic révén tovább nőtt a hazaiak előnye (43-27), de Dramicanin vezérletével sikerült felzárkóznunk tíz pontra (45-35). Jött viszont egy újabb kihagyás részünkről, a Szedeák pedig megint elhúzott (52-37). Bár minimálisan közelebb jöttünk ellenfelünkhöz a negyed végére, így is igen nehéz feladat várt ránk a záró felvonásban (59-45).

Sokáig a megszokott ritmusban folytatódott a találkozó, futottunk az eredmény után. A játékrész második felében még megindultunk egy utolsó rohamra, Thompson kosarával bejöttünk tíz alá, Wittmann hárompontosával pedig 64-58-at, majd Thompson mehetett büntetőzni, nem hibázott (64-60). Egy perc volt már csak hátra, Kovács betalált a hazaiaknál, Sulovic büntetői pedig végleg eldöntötték a győzelem sorsát, 70-62-es végeredmény született.

Folytatás szombaton, 18:00-kor hazai pályán az Atomerőmű SE ellen.