EUROBASKET 2017

FIBA EURO 2017

Nagy küzdelemben nyert az ASE

2018. február 03. szombat

Nagyszerű első negyed után a félidőre felzárkózott a Paks, a harmadik negyedben jobb volt nálunk, végül 70-64-es vereséget szenvedtünk.

KTE-Duna Aszfalt - Atomerőmű SE 64-70 (20-14, 15-18, 13-20,16-18)

KTE: Pongó 7/3, Thompson 15/6, Djerasimovic 12/6, Dramicanin 7/3, Karahodzic 10. Cserék: Molnár 6, Wittman 4, Horváth K. 3/3.

ASE: Ruják 7/3, Hinds 5/3, Barnies 18/3, Eilingsfeld 11/3, Guinn 5/3. Cserék: Ogunyemi 18, Medve 6/6.

Kiválóan kezdtük a találkozót, két és fél perc elteltével 7-0-t mutatott az eredményjelző, Thompson öt pontot vállalt. Barnies szerezte meg a Paks első pontjait, távolról talált be az amerikai. Uraltuk a játékot, jól járattuk a labdát, és a védekezésünk is rendben volt. Az ASE nem tudott zárkózni, Molnár Márton pedig jól szállt be a padról, az ő kosarával tíz fölé nőtt a különbség (18-7). Medve triplájával jött közelebb ellenfelünk, de Thompsontól jött a válasz - igaz, az övé csak kettőt ért (20-10). Barnies és Eilingsfeld is helyére küldött még egy-egy duplát, mi már nem szereztünk kosarat, 20-14-es állással jöhetett a folytatás.

Állandósult az első negyed végi differencia, ám a második etap negyedik percében előbb Wittmann értékesített egy közelit, majd Dramicanin dobott egy hárompontost, visszaállt a kétszámjegyű különbség (29-19). Ruják kosara után Ogunyemi 2+1-es akciójának örülhettek a paksi szurkolók, de Horváth fontos pillanatban tüzelt sikeresen kintről (32-24). 35-26-nál még három perc volt hátra a nagyszünetig, ám nem tudtunk betalálni, az ASE pedig feljött háromra a félidőig (35-32).

Ugyanolyan jól kezdtük a harmadik játékrészt, mint az elsőt, Karahodzic kettesét követően Thompson szerzett öt pontot, újfent visszaállt a tízpontos különbség (42-32). 46-37-nél beragadtunk, a Paks pedig egy 8-0-s futással már is ott volt a nyakunkban (46-45). Ogunyemi pillanatai következtek, az ASE magasembere hét pontot szerzett egymás után, csapata pedig 52-46-ra vezetett. Dramicanin utolsó másodperces kosarával még faragtunk hátrányunkból, 48-52-vel várhattuk a záró felvonást.

Medve hármasára Djerasimovic felelt a túloldalon, majd két büntetőt is értékesített hátvédünk (53-55). Ruják és Ogunyemi kosaraival 63-69-et mutatott a tábla, de Djerasimovic újfent eredményes volt (55-59), Karahodzic révén pedig csak kettő volt közte (57-59). Nem tudtunk betalálni, az Atom pedig 64-57-re lépett meg. Nagyot küzdöttünk, de reális esélyünk már nem volt a győzelemre, végül 70-64-es vereséget szenvedtünk.

Forray Gábor: -Gratulálok a Paksnak, de a saját csapatomnak is jár az elismerés, mindenki maximumot nyújtott. Köszönet jár Wittmann Krisztiánnak, hogy vállalta a játékot, hetek óta félig törött csuklóval játszik, más játékos ilyenkor sír, hisztizik. Djerasimovic és Dramicanin influenzával játszott, ennek ellenére méltó partnerei voltunk a Paksnak. Ha a mi kispadunk is ugyanolyan hosszú lenne, mint az övék, akkor nem tudtak volna minket bedarálni, de a sport az ilyen. Fizikális meccs volt, megérdemelten nyert az ASE. Köszönjük a közönség támogatását, büszke vagyok a játéksaimra, a Paksnak pedig további sok sikert kívánok.