EUROBASKET 2017

FIBA EURO 2017

Drámai végjáték után kaptunk ki Körmenden

2018. október 26. péntek

80-77-es körmendi vezetésnél az egyenlítésért támadtunk, Djeraszimovics triplát akart dobni, de rálépett a vonalra, ezt azonnal jelezte is a játékvezető. Az eredményjelzőre azonban hárompontos került fel, ezért nem faultoltunk, videózás után vált hivatalossá a 80-79-es végeredmény.

Egis Körmend – KTE-Duna Aszfalt 80–79 (22–21, 24–8, 21–22, 13–28)

Körmend: McNeaill 19/9, Price 13/3, Hammonds 9/3, Bradford 10/6, Delas 14. Csere: Ferencz 6/3, Lajsz -, Oroszi -, Csorvási 8, Németh -.

KTE: Wittmann 15/9, Green 8, Djeraszimovics 20/3, Dramicsanin 16/6, Karahodzsics 10. Csere: Molnár M. 2, Dimics 8, Mészáros -.

Djeraszimovics 2+1-es akciójával indult a találkozó, a túloldalon McNeaill szerezte meg az első pontokat (2-3). Karahodzsics zsákolt, a túloldalon Hammonds válaszolt, Price triplájával pedig először vezetett a Körmend (7-5). Djeraszimovics egyenlített, de kezdték átvenni az irányítást a hazaiak, Delas kettese után már 17-9 állt az eredményjelzőn. Dimics révén zárkóztunk, de Price faulttal együtt szerzett kosarat, a büntetőt sem hibázta el (20-11). A negyed vége azonban nekünk sikerült jobban, Wittmann dobott egy középtávolit, Dramicsanin pedig elkapta a fonalat, nyolc pontot szerzett, felzárkóztunk egy pontra (22-21).

A rövid szünet után folytatódott a találkozó, de nagyon rosszul kezdtük a második játékrészt. Több, mint öt percet kellett várni az első kosarunkra, ez idő alatt az MTE tizenhárom pontot szerzett (34-21). Enerváltak voltunk, rengeteg eladott labdánk volt, a kísérleteink nem mentek be. Két perc és huszonöt másodperc volt hátra a félidőig, ekkor született meg a második találatunk, Djeraszimovics nem hibázott a vonalról (41-25). Karahodzics is értékesített két büntetőt, majd egy 5-0-s periódus következett hazai részről (46-29). Dimics büntetőivel ért véget a félidő, 46-29-re vezetett a Körmend.

Nagyszerűen jöttünk ki a második félidőre, négy perc telt el a negyedből, amikor Wittmann triplája után 50-42 állt az eredményjelzőn. A játékrész második felében megrázta magát a Körmend, s újfent magabiztos előnyt alakított ki, 67-51-es állással következhetett a záró felvonás.

A drámai záró felvonás, melynek végén ezúttal sajnos nem mi örülhettünk.

Bradford büntetői után Karahodzsics szerzett két pontot, Djeraszimovics tripláját Dramicsanin 2+1-e követte, közte tíz, hét perc volt hátra. 71-61-nél Dimics dobott egy középtávolit, Djeraszimovics két büntetőt, de Ferencz higgadt maradt távolról (74-65). Nem adtuk fel, Djeraszimovics vette a hátára a csapatot, Wittmann triplájával pedig 76-72 volt az állás, teljesen nyílttá alakult a végjáték. McNeaill büntetőzhetett, egyet elhibázott, Green viszont nem tette meg ezt a szívességet a Körmendnek (77-74). Csorvási ziccere után Wittmann dobta be harmadik hárompontosát, majd faultolta Price-t, aki csak egy büntetőt értékesített (80-77). Sikeres távoli dobásra volt szükségünk az egyenlítéshez, Djeraszimovics nem is hibázott, de rálépett a vonalra, a játékvezető pedig mutatta, hogy ez a kosár bizony csak kettőt ér, ez a játékosok és az eredményjelző-kezelő figyelmét elkerült, 80-80 állt a táblán. Nem ütöttünk oda, s a dudaszó után pedig mindenki abban a tudatban volt, hogy hosszabbítás lesz, a videózás után viszont lekerült egy pont a tábláról, így alakult ki a 80-79-es végeredmény.