EUROBASKET 2017

FIBA EURO 2017

Továbbra is hibátlanul hazai pályán

2018. november 23. péntek

A szurkolók ismét a csapat mögé álltak, teltházas mérkőzésen győztük le a Szegedet.

KTE-Duna Aszfalt – Naturtex-SZTE-Szedeák 83-78 (21-19, 19-16, 19-20, 24-23

KTE: Wittmann 11/3, Green 10, Djeraszimovics 23/3, Dramicsanin 13/9, Karahodzsics 15. Csere: Molnár 4, Dimics 7/3, Mészáros -.

Szeged: Boltics 9/3, Wirth 15/6, Davis 12/3, Green 16/6, Sulovics 18/8. Csere: Kerpel-Fronius 1, Vágvölgyi 7, Révész -, Varga -, Goldring -.

Wirth triplájával indult a találkozó, az első KTE-pontokat Juan’YaGreen szerezte meg Karahodzsics szép passza után. Dramicsanin kosarát követően már mi vezettünk, de Tyrell Green egyből válaszolt (4-5). Mindkét együttes lendületesen kezdett, szép akciók után születtek a találatok, kiegyenlített volt a játék (9-9). A szoros küzdelem az eredmény alakulásán is észrevehető volt, hiszen hol mi, hol pedig a Szeged vezetett egy-két ponttal. Egyik csapat sem tudott tetemesebben elszakadni a másiktól, a negyed végén 21-19-re vezettünk.

Jól támadtuk a gyűrűt, a vendégek két kulcsjátékosa, Marko Boltics és Tyrell Green is három-három begyűjtött faultnál járt a második játékrész elején. A játék képe továbbra sem változott, bár ezúttal inkább mi futottunk az eredmény után (24-26). Ahogy azt Forray Gábor a meccs előtt hangoztatta, brusztolós, kemény játékra számít, előzetes állítása be is bizonyosodott. Vágvölgyi jól szállt be a szegedi kispadról, vezérletével 29-24-re lépett meg csapata, jött is az időkérés. Wirth büntetői után Dramicsanin triplájára ugrott fel a szépszámú kecskeméti közönség (27-31), Vágvölgyi tempója is célba ért, de Dramicsanin két újabb hármast értékesített (33-33). Djeraszimovics 2+1-es akciójának köszönhetően átvettük a vezetést, majd további négy pontot is szerzett 40-34, Mandics magához rendelte övéit. Sulovics révén jött közelebb a Szedeák, 40-35 volt az állás a félidőben.

4-0-s periódussal kezdtek a vendégek, majd Karahodzsics talált be (42-39). Keményen védekeztünk, ennek köszönhetően tudtunk gyorsan indulni, Djeraszimovics és Wittmann is egy-egy ilyen akció után szerzett kosarat (46-39). Támadtunk a tíz pontos vezetésért is, de nem sikerült befejezni a helyzeteket, a Szeged pedig légiósai vezetésével felzárkózott (50-48). Wittmann nyugtatta a kedélyeket egy közelivel, Tyrell Green hármasa után azonban már csak egy volt közte (52-51). Elkaptuk a fonalat, pillanatok alatt sikerült „meglógni” (59-53), Tyrell Green büntetőivel zárult a negyed (59-55).

Két és fél percig nem született találat, Molnár Márton törte meg a csendet egy büntetővel (60-55). Egy percre sem adta fel a Szeged, s bár az előny nálunk volt, nem dőlhettünk hátra. Boltics maradt üresen, kinti dobása csont nélkül a gyűrűbe hullott, de a túloldalon Dimics válaszolt (65-60). Tyrell Green sem hibázta el távoli kísérletét, Davis büntetője után pedig már csak egy volt közte (65-64). Karahodzsics zsákolt látványosat, de Sulovics tartotta csapatát (67-66). Jött a már jól megszokott séma… A szurkolók állva tapsoltak, buzdították a játékosokat, aminek meg is lett az eredménye, hiszen egy 7-2-es futással 74-68-ra léptünk meg. A Szeged még próbálkozott a faultokkal, de a büntetőket jól dobtuk, s 83-78-ra győztünk.