Megvan a KTE-Duna Aszfalt szezonbeli második idegenbeli sikere is.

Kaposvári KK - KTE-Duna Aszfalt 78-79 (23-21, 21-23, 21-16, 13-19)

Kaposvári: Ubilla 19/6, Johnson 24/6, Markovics 12, Hendlein 10, Spica 10. Csere: Baki -, Halász 3.

KTE: Green 19/15, Wittmann 20/12, Djeraszimovics 10, Dramicsanin 10/6, Karahodzsics 13. Cserék: Molnár M. 4, Dimics 3/3, Molnár D. -.

Green hárompontosával indult a találkozó, a túloldalon Ubilla szerezte meg a hazaiak első pontjait. Abszolút kiegyenlített volt a játék a pályán, de eleinte mégis egy kicsit a mi akaratunk látszott érvényesülni, Karahodzsics kosara után 8-11 állt az eredményjelzőn. Ébredezett a Kaposvár, egy 7-0-s periódussal 15-11-re módosította az állást, de Wittmann hármasával tartottuk magunkat (15-14). Egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kialakítani, Johnson büntetői zárták a negyedet (23-21).

Green egyenlített, majd a tizenkettedik percben 27-25-nél megtorpantunk. Johnson gyors egymásutánban két távolit is értékesített, Djeraszimovics büntetőjét követően pedig Halász jelentkezett egy 2+1-es akcióval (36-26). A találkozó ezen szakasza abszolút a hazaiakról szólt, állandósult is a tízpontost különbség (44-34). Green duplája adott lendületet a társaknak, Wittmann triplája után Karahodzsics zsákolt, Dramicsanin pedig egy hármassal egyenlített (44-44). Kiválóan teljesítettünk a félidő hajrájában, minden nyílt maradt a mérkőzés második felére.

A „változatosság kedvéért” ebben a játékrészben is Green szerezte az első találatot, távolról volt eredményes az amerikai irányító, de Ubillától egyből jött a válasz (47-47). Ezúttal a Kaposvár futott az eredmény után, ám 51-51-nél megint jött egy kisebb kihagyás, amelyet az Ubilla-Johnson vezérletével ki is használt a KKK (59-51). Dramicsanin pillanatai következtek, két büntető után a második hárompontosát is elsüllyesztette a gyűrűben (59-56). Közelebb nem tudtunk jönni, a Kaposvár vezetése nőtt a negyed végére (65-60).

Johnson büntetői után Green kétszer sem hibázott a triplavonalon túlról, Hendlein technikaija után Djeraszimovics egyenlített (67-67). Greennek is felmutatták a játékvezetők a „T” betűt, Ubilla sem rontotta el a büntetőt, Spica kosara után azonban megint jött egy hármas, ezúttal Wittmanntól (70-70). Spica és Johnson kosaraival 74-70-re lépett meg a Kaposvár, Djeraszimovics büntetőjét követően Dimics is beköszönt kintről (74-74). Djeraszimovics újabb büntetői után már mi vezettünk, ám Markovicstól jött egy kettes, 76-76. Karahodzsics talált be, majd Djeraszimovics mehetett megint büntetőzni, ezúttal viszont csak egyet dobott be (76-79). Johnson szerzett még két pontot, de több kosár már nem született, a KTE-Duna Aszfalt nagyszerű győzelmet aratott az ünnepek után (78-79).

Forray Gábor, a KTE-Duna Aszfalt vezetőedzője: - Amikor elment a Kaposvár, azokban az esetekben mindig belehibáztunk Ubilla és Spica pick and roll játékainak a védésébe, az időkérések után azonban mindent úgy tettünk, ahogyan azt gyakoroltuk. Büszke vagyok a játékosaimra, köszönöm nekik ezt a fajta hozzáállást. Ez már nem az első olyan alkalom, hogy idegenben vert helyzetből álltunk fel, ezúttal nyerni is sikerült. Nem tagadom, egy egypontos sikerhez a szerencse is kell, de Fortuna azt pártolja, aki sokat tesz érte. Jár a gratuláció a Kaposvárnak és a kaposvári közönségnek, amely nagyszerű hangulatot teremtett, végig sportszerűen biztatta kedvenceit. Jókor jött ez az idegenbeli siker, nyitva áll előttünk a kapu a Magyar Kupába jutáshoz.