2019. február 02. szombat

A negyedik negyed döntött. Kucsera Dániel nagyot játszott.

KTE-Duna Aszfalt U20 – Egis Körmend U20 79-70 (18-23, 16-16, 21-18, 24-13)

KTE: Plézer 18/6, Popa 2, Lukács 20/3, Kucsera 28/6, Huszka 3. Csere: Nagy M. 2, Nagy J. 4, Lukácsi 2, Gubacsi -, Veszelszki -.

Újabb mérkőzést játszott a Neumann János Egyetem sportcsarnokában a KTE-Duna Aszfalt U20-as csapata. Az ellenfél ezúttal az Egis Körmend volt, aki a mieink előtt állt a tabellán. Már előre lehetett tudni, hogy nehéz dolga lesz Váradi Kornél csapatának, s az sem növelte előzetesen az esélyeket, hogy Molnár Dániel és Fülöp Bence kihagyta a találkozót.

Az első félidőben Déri Csaba együttesének akarata érvényesült, a másodikban viszont egyre inkább kezdtünk a Körmend fölé nőni, s végül a negyedik negyedben eldöntöttük a találkozót (79-70).

A mezőny legjobbja Kucsera Dániel volt, 28/6-os pontmutatója mellé leszedett 17 lepattanót, mindent összevetve pedig 42-es VAL-indexet gyűjtött. Érdemes továbbá kiemelni Lukács Dömét (20/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 22 VAL) és Plézer Gábort (18/6 pont, 12 lepattanó, 2 gólpassz, 24 VAL).