EUROBASKET 2017

FIBA EURO 2017

Szoros végjátékban nyert a Jászberény

2019. március 01. péntek

Nagy hátrányból fordított a KTE-Duna Aszfalt, a végjátékot azonban a tabella harmadik helyezettje bírta jobban.

KTE-Duna Aszfalt - JP Auto-JKSE 67-72 (16-23, 13-19, 21-11, 17-19)

KTE-Duna Aszfalt: Green 18/3, Wittmann 5/3, Dimics -, Dramicsanin 22/12, Molnár M. 4. Csere: Karahodzsics 2, Djeraszimovics 16/3, Mészáros M. -, Kucsera -.

JP Auto - JKSE: Pitts 25/15, Rakics 2, Coleman 24/3, Alekszandrov 16/3, Cseh 2. Csere: Kerpel-Fronius B. 3/3, Czirbus -.

5-0-val kezdte a találkozót a Jászberény, a KTE-Duna Aszfalt első pontjait Molnár Márton szerezte meg. Az első negyed a vendégekről szólt, végig futottunk az eredmény után, a különbség azonban nem volt jelentős, magabiztos vezetésre nem tudott szert tenni a JKSE, egészen az utolsó percig, amikor Coleman triplájával 23-14-re lépett meg. Wittmann faragott a hátrányból, 16-23 állt a táblán.

6-0-s futással folytatták a játékot a vendégek, a két együttes közötti különbség pedig átlépte a tíz pontot is (16-29), Forray Gábor kénytelen volt időt kérni. Green ziccere adott lendületet a társainak, Djeraszimovics gyors egymásutánban szerzett öt pontjával hatra zárkóztunk (23-29). Ezt követően majd’ öt percig nem tudtunk betalálni, Dramicsanin hármasa törte meg a kosárcsendet, ám még így is tizenhárom pont volt a JKSE előnye (26-39). Djeraszimovics csak egyet dobott be két büntetőjéből, Pitts nem hibázott távolról, Dramicsanin dudaszós találata zárta le az első félidőt (29-42).

Megint kiválóan indította a JKSE a játékrészt, Coleman duplája után 29-47 állt a táblán. Kezdett összeállni a KTE-Duna Aszfalt védekezése, jöttek a szerzett labdák, többször is rossz megoldásokba hajszolták bele a játékosok az ellenfelet. Juan’Ya Green nagyon elemében volt, mint ahogyan Marko Djeraszimovics is, vezérletükkel a negyed végére három pontra zárkózott a csapat. Nagyszerű volt a hangulat a Messzi István Sportcsarnokban, a szurkolók is kitettek magukért (50-53).

Dramincsanin egyenlített egy hármassal, majd Green és Wittmann sem hibázott kintről, immáron a KTE-Duna Aszfalt vezetett (59-53). Pitts rázta meg magát, fontos pillanatokban szerzett extra kosarakat, nagyrészt neki volt köszönhető, hogy a JKSE kiegyenlített, majd a vezetést is átvette (62-63). 67-66-nál Alekszandrov értékesített két büntetőt (67-68, fél perc volt hátra, ám hazai pont már nem született a találkozón, végül 72-67-re nyertek a vendégek.