100 pont felett dobva nyert az U20 az Alba ellen

Végig vezettek a kecskeméti fiatalok, a győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben.

10-0-ás rohanással kezdett a Kecskemét, három perc elteltével időt is kért a fehérváriak edzője. Egy távolival megkezdték a pontgyártást a vendégek, ám volt válasz egyből a túloldalon, 14-3. A házigazda lendülete nem hagyott alább, és meggyőző produkcióval 28-11-re léptek meg az első tíz percet követően. A második etapot az Alba fiataljai kezdték pontosabban, és 30-18-ra zárkóztak. Gyors KTE kosarak után, 36-22-nél időt kért a vendég alakulat. Felváltva estek a kosarak, majd a félidőhöz közeledve bejött tíz egység alá a Fehérvár, 42-33. A szünetre visszaállt a korábbi differencia, 46-33.

Képgaléria a képre kattintva.

7-0-al nyitotta a harmadik játékrészt a KTE-NJE U20, és húszra hízott az előnye Hegedűs Gergely tanítványainak, 53-33. Kiegyenlítődött ezt követően a játék, 59-40 állt a táblán két vendég büntető után. Hármasokkal tudott kozmetikázni a vendég gárda, 68-53-mal jöhetett a záró felvonás. Gyorsan visszaállt a negyedik negyed elején a húszpontos differencia (73-53), és ez állandósult a következő percekben is. Újabb lendületet fogott a KTE-NJE U20, és gyors akciókból 87-60-ra módosították az eredményt három és fél perccel a vége előtt. Két triplával harminc felett volt már a két csapat közötti különbség, 93-60. A végeredmény: 101-63.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Egy hajtós, jó meccset játszottunk. Tetszett, ahogy elkezdtük a mérkőzést, de aztán a félidőre kicsit leengedtünk. Utána rendeztük a sorokat. Ezt a teljesítményt várom a folytatásban is a srácoktól, főleg védekezésben.

KTE-NJE - Alba Fehérvár 101-63 (28-11, 18-22, 22-20, 33-10)