101 pontig jutva győztük le az Oroszlányt

Utolsó előtti hazai meccsén az Oroszlányt fogadta a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét a 2020/21-es szezonban.  A magas hőfokú összecsapáson újabb értékes sikert könyvelhettek Váradi Kornél tanítványai, és biztosították első pozíciójukat a 9-14. helyekért folyó küzdelmekben.

Ahogyan azt előzetesen is várni lehetett, nagy tempóban kezdtek az oroszlányiak, és 0-5-ös rohanást produkáltak. Horti büntetőkkel hozta feljebb a kecskemétieket, aztán Jaramaz is csatlakozott a pontszerzőkhöz, 5-7. Két gyors vendég kettest követően időt kért Váradi Kornél, hogy felrázza csapatát. A negyed 7. percében Wittmann nagyon fontos három plusz egyes akciót jegyezhetett, ezzel 15-17-re módosítva az állást. A rohanásból végül egyetlen ponttal a vendégek jöttek ki jobban, 22-23-mal zárult az első felvonás.

Felpörögtek a hírös városiak, és Fazekas és Dramicanin kosaraival átvették a vezetést, 27-24. Abell és Illés viszont nem hagyta annyiban, és visszaszerezték az előnyt az OSE-nak, 27-29. 31-31-nél a vendégek mestere kért időt, ám utána labdát vesztettek, amiből Körmendi tudott betalálni, 33-31. Őrizte előnyét a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét az olykor paprikás hangulatú összecsapáson, 40-37-tel fordulhattunk a szünet előtti utolsó két percre. Lukács hármásának köszönhetően végül 47-44-gyel a KTE vonulhatott vezetéssel félidőre.

Thomas trojkával, Wittmann lopott labdával és ziccerrel növelte a hazai fórt, 52-44. Az iram továbbra is nagy volt, ám ez sok pontatlanságot is hozott magával mindkét oldalon, így az etap derekán 58-51 állt még csak a táblán. Kucsera rázta meg magát, és 63-53-ra hizlalta a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét előnyét. Horti palánk alól betermelt kosara után pedig már időt volt kénytelen kérni az OSE, 65-53. A hazaiak lendületét ez sem törte meg, 73-62-vel jöhetett az utolsó felvonás.

Wittmann palánkról bevágódó dobása adta meg a további alaphangot, majd sportszerűtlen faultot követett el Morgan, Dramicanin pedig köszönte, és mindkét büntetőt bevágta, 77-62. Az OSE Lions nagy energiákat mozgósított, hogy közelebb kerüljön, és sikerrel is jártak: 83-72-nél, öt és fél perccel a vége előtt Váradi Kornél időkérésre szánta el magát, hogy megállítsák a vendégek lendületét. Kucsera és Wittmann sikeres hármasai a legjobbkor jöttek (91-76), ám Washington és Illés életben tartotta az OSE reményeit, s 91-82-nél újabb hazai taktikai értekezlet következett. Jaramaz triplája újra tíz egység fölé növelte a differenciát, ám Illés válaszolni tudott erre, 94-85.  Az utolsó minutumban letámadtak a vendégek, a beütött taktikai faultokat viszont a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét játékosai rendre értékesítették, így nem volt kérdés, hogy ezt a meccset is megnyerik. A végeredmény: 101-88.

Váradi Kornél értékelése: Gratulálok mindkét csapatnak, igazán magas hőfokú meccset játszottunk. A play-outban minden csapatot már sikerült legyőzni. Van még hátra két mérkőzésünk, ezeken a fiataloknak megadunk minden lehetőséget, hogy éles szituációkban fejlődjenek. Gratulálok csapatomnak az újabb győzelemhez.

Duna Aszfalt -DTKH Kecskemét – OSE Lions 101-88 (22-23, 25-21, 26-18, 28-26)
Tippmix férfi kosárlabda NBI A-csoport, Play-out 6. forduló
2021.04.28., 17:00 @ Messzi István sportcsarnok

Játékvezetők: Frányó Péter, Söjtöry Tamás Ferenc, Fodor Attila
MKOSZ ellenőr: Téczely Tamás

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Wittmann 20/9, Thomas 19/3, Jaramaz 11/3, Kucsera 10/6, Horti 14. Csere: Fazekas 11, Dramicanin 11/3, Lukács D. 3/3, Körmendi 2.
Vezetőedző: Váradi Kornél

OSE: Washington 22, Abell 13, Anderson 9/3, Morgan 14, Anda 1. Csere: Illés M. 17/9, Garamvölgyi 7, Kucsora 5/3.
Vezetőedző: Sebastjan Krasovec