24 pontos siker a szezonrajton

Pénteken megkezdődött a várva várt bajnoki szezon a férfi kosárlabda NBI A-csoportban. A tavaly a pontvadászatban 4. helyen végző Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét a Nyíregyházát fogadta a Messzi István sportcsarnokban. A hazai győzelem egy percig sem forgott veszélyben.

Karahodzics tört gyűrűre, és nem állta útját senki, így ő jegyezte a 2022-23-as bajnoki évad első kecskeméti pontjai. Henderson zsákolására Dramicanin válaszolt Wittmann kiváló passza után, majd a csapatkapitány Karahodzicsot is kihagyhatatlan helyzetbe hozta, 6-2. Perry tempót követően több hiba is becsúszott a gépezetekbe, végül Townes törte meg a csendet, 8-4. Klobucar büntetőjére Perry távolról reagált, 9-7. Hillsman egalizált a 6. percben, de Karahodzics gyorsan vissza ragadta a vezetést a KTE-nek, 11-9. Townes szerzett labdát, és nyargalt végig vele, őt pedig Borisov követte, 15-9. Időt kértek a vendégek, és tudtak kozmetikázni minimálisan az etap végére, 17-12.

Wittmann triplával folytatódott a csata, majd Klobucar is elsüllyesztett egyet, 23-12. Újra a szlovén villant meg, 25-12. Borisov is megmutatta magát a hazai közönségnek, majd egy vendég trojkát követően Wittmann ismét távolról volt tűpontos, 30-20. Townes keze is elsült, aztán pedig Karahodzicsot csak faulltal tudták megállítani, de a ziccer így is eredményes volt, 35-20. Időt kért Pethő Ákos, a Nyíregyháza trénere, de ez sem zökkentette ki a kecskemétieket: Borisov vállalkozott távolról, és nem hibázott, 38-22. Klobucar kettő plusz egyes akcióval vétette észre magát, 41-22. Bazsó a vendégeknél megszerezte első egységeit, 41-24. Két gyors hazai kettessel már 20-nál is több volt a differencia a csapatok között, 45-24. A szünetre végül 45-25-tel mehettek a felek.

Klobucar verte meg védőjét, és tette fel a palánkra, míg a túloldalon Perry kétszer is pontos volt, 47-29. Eladott labda után ismét az amerikai dobta el, ezúttal távolról, 47-32. Klobucar villant a másik palánknál újra, 49-32. A Nyíregyháza a gyűrű alól szorgoskodott össze újabb egységeket, 49-36-nál Forray Gábor időt kért, hogy rendezzék a sorokat. Henderson zsákolt, Borisov pedig szépen kiemelt tempóval válaszolt, 51-38. Perryre nem volt ellenszere a kecskeméti védelemnek, 51-40. Dramicanin hármasai a legjobbkor jöttek, hármat is ráemelt, és mind bement, 60-42. Vendég időkérés után Henderson középtávolija csusszant be, 60-44. A vonalról kozmetikáztak a nyírségiek, míg Karahodzics a palánk alatt volt határozott, 64-46. Perry kígyózott aztán a védők között végig, az utolsó támadásból az elemében lévő Karahodzics zsákolt brutálisan nagyot, 66-48.

Perry kettessel indult a záró felvonás, a KTE-nél pedig Dramicanin ezúttal a gyűrű alól termelte be, 68-50. Townes labdájának “szeme volt”, Borisovnak már könnyű dolga volt, 70-50. Koncentráltan védekezett a hazai együttes, nem talált rést a Nyíregyháza, egészen a 35. percig, amikor Perry mellé írtak újabb kettest, 70-52. Klobucar vállalta fel az egy az egyet, és a befejezés is tanári volt, 72-52. A negyedik negyed utolsó perceiben U23-as ötösét küldte pályára Forray Gábor, akik bizonyították rátermettségüket. A végeredmény: 79-55.

Forray Gábor vezetőedző értélelése:  Sok munkát tettünk bele a mai győzelembe, gratulálok a csapatomnak. Minden úgy alakult, ahogy elterveztük. Fontos, hogy egy csapat, hogyan kezdi a bajnokságot, örülünk, hogy mi győzelemmel tudtuk ezt megtenni. Dolgozunk tovább, és szombattól már a Szegedre fókuszálunk.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Hübner Nyíregyháza BS 79-55 (17-12, 28-13, 21-23, 13-7)