35 percen át partiban voltunk Fehérváron

Kedden az Alba Fehérvár ellen vívott zárt kapus edzőmeccset idegenben a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: 35 percen át kontrolláltuk a mérkőzést. Ez nagy dolog, hiszen egy rendkívül erős ellenféllel csaptunk ma össze Fehérváron. Az első félidőben a támadásainkkal nem volt probléma, de a védekezés puha volt. A végén volt egy-két rövidzárlat, amit megbüntetett az Alba. Ekkor megnyílt az olló a két gárda között, aztán sikerült kapaszkodnunk, de hasonlóan a tavalyi playoffhoz, a végén a Fehérvár nyert. Pénteken folytatjuk a felkészülési meccsek sorát Szabadkán. Most egy sorozatban vagyunk, öt nap alatt ez volt a harmadik állomás, ami érződött is a lábakon. Kiváló megmérettetés volt ez mindkét félnek, további sikert kívánok az Albának.

Arconic-Alba Fehérvár – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 87-79 (26-26, 20-22, 13-16, 28-15)
férfi kosárlabda felkészülési mérkőzés
2023.09.12., 18:00 Székesfehérvár

Kecskemét pontszerzők: Sinik 8/3, Bogues 14/6, Kucsera 7/3, Karahodzsics 4. Cserék: Wittmann 11/9, Lawrence 26, Tóth Barna 2, Dramicanin 4, Körmendi 3/3.