A bronzért szállunk harcba szombaton

Nagy csata után a Szolnok jutott a döntőbe. Szombaton a bronzért szállunk harcba 17 órától a debreceni Főnix Arénában az Alba Fehérvár ellen.

A feldobás után a KTE hozta el a labdát, majd Pollard révén megszületett az elődöntő első kosara, 0-2. Karahodzsics is eredményes tudott lenni, a túloldalon pedig Pongó iratkozott fel a pontszerzők közé, 2-4. Beindultak az együttesek, és mindkét gyűrűt távolról vették be: a Kecskemétnél Dramicanin jeleskedett ebben, míg a Tisza-partiaknál Badzim, 8-9. Pollard elemében volt, és újabb kettese után időt kellett kérnie a Szolnoknak, 8-11. Klobucar mellé is felkerültek az első egységek, 8-13. Wittmann tisztán dobhatott távolról, és nem hibázott, majd jó védekezések után újfent ő talált be, 8-19. Cummings csak az egyik bünetőjét tudta bedobni, 9-19-cel ért véget az első negyed.

Young tempóját Pallai tudta visszatenni (11-19), majd Suboticnak ütött oda Kucsera, amelyet sportszerűtlennek ítéltek meg a játékvezetők. Forray Gábornak technikait adtak reklamálás miatt, így több büntetőt is dobhattak a szolnokiak. A montenegrói élt a lehetőséggel a vonalról, 14-19. Pongó szerzett labdát, indításából Young faulttal együtt dobta be, majd az egypontos is behullott, 17-19. Subotic lehetetlen szögből emelte el, s beesett a dobása, 19-19. Pollard megszerezte a negyed első kecskeméti pontjait, Cakarun gyorsan tudott rá válaszolni, 21-21. Ismét a KTE amerikai légiósa villant, kettő plusz egyes akciójával 21-24-re változott az eredmény. Kiss Dávid erőszakosan ment a támadó lepattanóért, és szépen tette vissza, 21-26. Cakarun büntetőkkel hozta feljebb az Olajbányászt, Klobucar trojkával hűtötte le a kedélyeket, 23-29. Szolnoki időkérés után Badzim vette hátára csapatát, s 30-32-re zárkóztak. Wittmann keze a legjobbkor sült el, Subotic gyors kettessel reagált, 32-35. Pongó állt bele aztán egy távoliba jó ütemben, be is esett, Forray Gábor pedig időt kért, hogy rendezzék a sorokat a hátralévő időre, 34-35. Wittmann negyedik hármasát süllyesztette el, Badzim pedig estében dobta be. Klobucarnak még volt ideje vállalkozni, és milyen jól tette, 36-40-nel ért véget az első félidő.

Eladott labda után jól védekeztek a kecskemétiek, majd a következő támadásból Karahodzsics volt eredményes, 36-42. Young kígyózott be a gyűrűig, 38-42. Milutinovic harcolt ki két büntetőt, a második volt pontos, 38-43. Young triplával vétette észre magát, utána pedig a tempója is pontos volt, 43-43. Klobucar extra dobást mutatott be a sarokból, Cakarun válaszolt rá, 45-45. Kovács Péter hármasával fordított az Olajbányász, 48-45. Pollard kettő plusz egyes akciót jegyezhetett, és ezzel újra egál állt a táblán, 48-48. A feszültség nőtt, ez pedig technikai hibák számában is megmutatkozott. Wittmann büntetőzhetett így, s ragadta vissza a vezetést, 48-49. 55-51-es szolnoki vezetésnél időt kért Forray Gábor, az etap utolsó perceiben viszont pontosabb volt a Tisza-parti alakulat, 62-54.

Karahodzsics mesteri horoggal termelte be a játékszert a gyűrűbe, 62-56. A túloldalon Taiwo volt pontos a palánk alól, 64-56. Pollard középtávolija ült, majd jól védekeztek a kecskemétiek, ám eladták a labdát, amiből Young szerzett kosarat, 66-58. A KTE amerikai játékosa, Pollard faulttal együtt dobta, és a büntető is sikeres volt, 66-61. Cakarun kettesére Wittmann hármassal válaszolt, 68-64. Cummings kettő plusz egyes akciót vezetett, 71-64. Pollard állhatott oda büntetőzni, és mindkettőt bevarrta, 71-66. Cummings könnyedén tehette fel, 73-66. Szépségdíjas akcióból Pollard ziccerrel csökkentette a differenciát, 73-68. Időt kért az Olajbányász, még 5:06 volt vissza a végső dudaszóig. Young süllyesztett el egy trojkát, Pollard pedig estében bedobva volt eredményes, 76-70. Wittmann ziccerét gyanús körülmények között blokkolták, ám a videózás elmaradt. A következő támadásból Subotic villant meg távolról, 79-70-nél hírös városi időkérés következett. Technikait fújtak Wittmannra, majd Pollard is kapott egyet, ezzel erősen belenyúltak a mérkőzés hajrájába. Badzim bedobta a büntetőt, 80-70. Subotic ellen nem volt ellenszer, 83-70. Pollard szépen tette fel ziccerét, 83-72. Subotic a vonalról sem tévedett, 85-72. Klobucar kettese után egész pályán védekeztek a kecskemétiek, 85-74. Milutinovic legjobbkor eresztett el hármast, 85-77. Időt kért Gasper Potocnik 1 perc 35 másodperc volt még vissza ekkor. Pongó egy büntetőt dobott be csak a kettőből, Pollard a túloldalon szemfülesen csapott le a lepattanóra, 86-79. Taktikai fault után Badzim állhatott oda büntetőzni, 88-79. Pollard távoliját Dramicanin tette vissza, 88-81. Subotic zsákolt, majd oda ütöttek neki a túloldalon a lepattanóért folytatott harcban, és kialakította a végeredményt: 92-81.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Gratulálok a Szolnoknak, megérdemelten nyertek. Az első félidőben, különösen az első negyedben jól kosárlabdáztunk. Jól felkészültünk a Szolnok támadójátékából, és azt is megbeszéltük, hogy mi hogyan fogunk támadni. Jó ritmusban védekeztünk, ez hozta magával a jó támadást. Volt pár hibánk, ami kizökkentett minket, nem azzal foglalkoztunk, amivel kellett volna. Ezzel visszajött az Olaj pillanatok alatt a mérkőzésbe. A harmadik negyedben volt a kritikus pillanat, ott az Olaj szigorított a védekezésén, és nem voltunk abban a periódusban kollektívok.  Nyílt volt a mérkőzés, hiszen visszajöttünk. A döntő faktor az volt, hogy a negyedik negyedben, mikor megközelítettük az Olajt, akkor rendre valaki egy extra dobással betalált tőlük. Ez eldöntötte a mérkőzést. Egy percig sem adtuk fel, az utolsó másodpercig próbáltunk nyerni. A jobb csapattól nem szégyen kikapni, emelt fővel hagyhatjuk el a pályát. A feladatunk, hogy felkészüljünk a bronzcsatára. A Szolnoknak sok sikert a döntőhöz.

Szolnoki Olajbányász - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 92-81 (9-19, 27-21, 26-14, 30-27)