A hajrában fordított az OSE

Hiába vezetett sokáig a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, a legvégén az oroszlányiak voltak a frissebbek és pontosabbak.

Vendég pontokkal startolt a meccs, aztán pedig Karahodzsics és Wittmann vezényletével a hazai oldalon is elkezdődött a pontgyártás, 7-7. Kucsera triplája révén 10-9-nél átvette a vezetést a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. Akadozott eztán a hírös városiak gépezete, ám az oroszlányiak sem tudtak betalálni, majd Thomas kettő plusz egyesével 15-13-ra módosult az állás. Karadodzics büntetőivel és Lukács trojkájával 20-14-re lógott meg a KTE. Pillanatok alatt visszakapaszkodott amerikai légiósainak köszönhetően az OSE, és 22-22-nél újra egál állt a táblán. Karahodzics aztán egy óriási zsákolással újra megszerezte az előnyt csapatának, 24-22-vel zárult az első tíz perc.

A hírös városiak centere állhatott vonalra, és nem hibázott,  aztán Washington révén 26-26-nál érte be a Kecskemétet az OSE Lions. Dramicanin hármasa a legjobbkor jött (29-26), ám Anderson a palánk alól gyors választ tudott adni, 29-28. 32-32-nél Váradi Kornél időt volt kénytelen kérni, majd Hortit faultolták a palánk alatt, a büntetőkkel pedig nem hibázott, 34-32. A küzdelem dominált inkább, mintsem a látványos megoldások, a negyed 6. percében Krasovec mester kérte ki idejét 35-32-nél. Felpörgette játékát mindkét gárda, s 37-38-nál már az Oroszlány vezetett, de nem sokáig, ugyanis Lukács és Dramicanin hármasokkal köszöntek be, 43-40. A félidőre végül 46-43-mal mehettek a csapatok gyors pontváltás után.

Washington állhatott oda büntetőzni, és nem remegett meg a keze, a túloldalon Derasimovic vállalkozott bátran, és jól tette, 48-45. Washington hármasával egalizáltak a vendégek (48-48), ám Dramicanin egy trojkával lehűtötte gyorsan a kedélyeket, 51-48. Majd ugyanő háromszor dobhatott egyedül a gyűrűvel szemben, és nem hibázott egyszer sem, 54-48. Több elkapkodott hazai támadás után 56-54-re tudott felkapaszkodni az OSE, ám aztán Horti és Jaramaz is jól célzott, így 61-54-nél vendég időkérés következett. Illés rázta meg magát az oroszlányiak közül, és 63-62-re hozta fel csapatát kettő perccel a negyed vége előtt. Váradi Kornél rendelte magához tanítványait, ezt követően pedig Jaramaz a sarokból talált be, 65-62. A felvonásban több kosár már nem esett, így szűk előnnyel várhatta a zárást a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét.

Ezt az etapot is Washington egyesei nyitották, majd Bailey palánk alól gyötörte be, 65-66. Horti ragadta vissza az előnyt a KTE-nek (67-66), ám a túloldalon Illés süllyesztett el hármast, 67-69. Derasimovic trojkával válaszolt, majd felváltva estek a pontok, egészen a felvonás derekáig, ekkor kétszer villant az OSE, s Bailey zsákolása 73-76-ra módosította az eredmény. Váradi mester taktikai értekezletet tartott, és Jaramaz ziccerével megkezdődött a felzárkózás, 75-76. Morgan és Washington ketteseivel már öt volt a vendégek előnye (75-80), így újabb fejmostást kellett tartani a KTE szakmai stábjának a hajrára. Nem jöttek az extra dobások, míg a másik oldalon jobban sáfárkodtak az idővel és a lehetőségekkel, így a végén 82-86-ra az OSE Lions nyert.

Váradi Kornél értékelése: Gratulálok az OSE-nak a győzelemhez. Úgy gondolom, hogy frissebben érkeztek erre a mérkőzésre, így tudtak ritmust váltani a végén, és ez jelentette a győzelmüket a mai napon. 17 eladott labdánk volt, ez döntően befolyásolta a mérkőzést. Dolgozunk tovább, hogy kijöjjünk ebből a hullámvölgyből.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - OSE Lions 82-86 (24-22, 22-21, 19-19, 17-24)