A Körmend skalpját is begyűjtöttük

Zsinórban három győzelmet számlálhatott a KTE-Duna Aszfalt alakulata az Egis Körmend elleni rangadó előtt. Ennek megfelelően remek hangulatban indult az összecsapás, megteltek a lelátók a kezdésre. A végén aztán a negyediknek örülhettek a szurkolók, nem is akármilyen meccset követően...

Taylor kosarával indult a rangadó, amelyre Karahodzics bődületes zsákolással válaszolt. Aztán 0-8-as rohanás utánl 2-10 állt a táblán négy perc elteltével. 2-13-nál Forray kénytelen volt időt kérni, támadásban láthatóan döcögősen ment tanítványainak. Majd Karahodzics triplával zárkózott a KTE-Duna Aszfalt (5-13), aztán a többiek is csatlakoztak hozzá, és sikerült hét pontra feljönni a negyed végére, 14-21.

Djurasovic takarta be a folytatásban Varnadot, majd Derasimovic állhatott oda büntetőzni, és nem is hibázott, 16-21. Wittmann kiváló ütemű távolijával már csak kettő volt közte, 19-21, a vendégek időt kértek válaszként. Kastrati két triplája egymás után rosszkor jött, de Cleveland Thomas kettő plusz egyesével tartottuk a lépést, 24-29. A másik oldalon két látványos zsákolást mutattak be a körmendi légiósok, míg a hazaiaknál Derasimovic villant meg egymás után többször, 30-33. Chester Lewis trojkájára robbant a nézőtér, majd Vukcevic is betalált, ezzel már csak egyetlen pont volt közte, 41-42-vel mehettek pihenőre a csapatok.

Két hármassal nyitottak a vasiak: Takács és Varnado volt eredményes, 41-48-ra módosult ezzel pillanatok alatt az eredmény. Karahodzics zsákolt aztán nagyot, felpaprikázva a közönséget, majd Chester Lewis újabb hármasával kapaszkodtunk feljebb, 48-50. Wittmann a legjobbkor süllyesztett el egyet kintről, ezzel átvette a KTE a vezetést, 53-52. Majd Derasimovic is beleállt, és nem is hibázott, 56-52. Tudta tartani, sőt még növelni is fórját a Forray-csapat, a negyed 63-57-tel zárult.

Vukcevic szerzett harcosan labdát, majd Karahodzics büntetőzhetett, de csak az egyik ment be, 64-57. Wittmann Krisztián talált be újra kintről, ezzel már 10 pontra növelve a KTE-Duna Aszfalt előnyét, 67-57. A Körmend nagyon rossz százalékkal dobott ebben a periódusban, és többször is hibáztak a hívott játékban, Zollner magához is rendelte fiait, hogy rendet tegyen a maradék hat és fél percre. Még agresszívabb védekezésre váltottak, és elkezdték lefaragni a hátrányt, négy minutummal a vége előtt 71-67 volt az állás. Turner rázta meg magát, és 73-74-re fordították meg vezényletével a meccset, Forray Gábor időkéréssel igyekezett lenyugtatni a kedélyeket. Thomas Cleveland kettese újból a hazai oldalra billentette a mérleg nyelvét, majd a végén az addig jól játszó Turner hibázott, így óriási izgalmak közepette nyerte meg újabb nagy csatáját a KTE-Duna Aszfalt, 75-74.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Felejthetetlen esténk volt, köszönjük a szurkolóinknak a biztatást. Álmosan kezdtünk, de aztán sikerült felvenni a Körmend nemzetközi szintű ritmusát. A félidőben átbeszéltük, hogy min kell javítanunk, és jól reagáltunk, átvettük az irányítást. 10 pontos előnyt építettünk ki, de jól mutatja a Körmend erejét, hogy gyorsan lefaragták ezt, és igazi egylabdás meccs lett belőle. A végén kellett a szerencse, de nagyon megdolgoztunk ezért a győzelemért! Gratulálok a játékosaimnak! Elismerésem a Körmendnek, mert kiváló csapat, és sok sikert kívánok nekik a folytatásra.

KTE-Duna Aszfalt - Egis Körmend 75-74 (14-21, 27-21, 22-15, 12-17)

férfi kosárlabda NBI A-csoport, 7. forduló
2019.11.08., péntek 18:00 - Messzi István sportcsarnok
Nézőszám: 1400 fő

Játékvezetők: Cziffra Csaba, Török Róbert, Frányó Péter
MKOSZ ellenőr: Téczely Tamás

KTE-Duna Aszfalt: Wittmann 11/9, Thomas 9, Djeraszimovics 19/3, Djuraszovics 10, Karahodzsics 12/3. Csere: Vukcsevics 3, Kucsera -, Lewis 7/3, Révész 4.

vezetőedző: Forray Gábor

Egis Körmend: Turner 14/6, Edwards 4, Takács 6/6, Varnado 23/15, Taylor 12. Csere: Németh 2, Ferencz -, Kastrati 8/6, Durázi 5/3.

vezetőedző: Matthias Zollner

U20-asok eredménye: 57-68 (16-10, 7-24, 12-16, 12-7)

Szerző: Komáromy András, 19-11-09 07:17