A küzdés és akarat hozta meg a sikert Kaposváron

A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét nagyot küzdött, és igazi csapatként játszva fontos idegenbeli sikert aratott Kaposváron.

5-0-val kezdett a Kaposvár, majd Karahodzsics büntetőivel a KTE is elkezdte a pontgyártást, 5-2. Ivkovic három pontot érő akciója után 7-5 állt a kijelzőn. Dramicanin volt harcos, jutalma egy kettes és egy ráadás büntető volt, melyet szintén értékesített, 10-10. Karahodzsics ragadta meg az alkalmat, és szerzett vezetést csapatának, 10-12. Tóth Barna villanása után, 12-16-nál időt kért a hazai gárda.  Lendületben maradtak a hírös városiak, 14-27-re lógtak meg Sinik két utolsó percben elsüllyesztett trojkájával.

Bogdán a sarokból szépített, majd Abell hozta be tízen belülre a somogyi alakulatot, 19-27. Wittmann, majd Dramicanin volt eredményes a KTE-nél, 19-31. Halmai pillanatai következtek, 24-31-nél időt kért Ivkovic Stojan. Wittmann két kettessel jelezte, hogy megértette az intelmeket, 24-35. Bogues cikázott végig a védők között, míg a túloldalon egy távoli esett be, 27-37. Wittmann hárompontosa hibátlan volt, akárcsak Kucseráé, 29-43. Dramicanin volt rendkívül harcias, 29-47. A szünetre végül 36-48-cal mehettek a felek.

Eaddy tempója nyitotta meg a harmadik etapot, míg a túloldalon Sinik dudaszó pillanatában elengedett hármasa hullott be, 38-51. Abell tüzelt kintről, Koprivica pedig palánk alól volt eredményes, 43-51. Jackson faragta tovább a különbséget, 45-51-nél vendég időkérés következett. Sinik kiváló formában dobott, 45-54. Ritmust fogott a Kaposvár, 52-54-re jöttek fel. Wittmann triplája a legjobbkor érkezett, aztán Karahodzsics termelte be a gyűrű alól emberrel együtt, 52-59. Ismét visszajött két egységre Fazekas büntetőit követően a hazai csapat, 57-59. Wittmann és Sinik gondoskodott róla, hogy ne sokáig maradjon ez így, 57-63. Felváltva estek a kosarak, a záró negyed előtt hárompontos KTE-vezetést mutatott a kijelző, 64-67.

Kucsera villant meg távolról, 64-70. Kaposvári büntetők után 66-74-re tudott meglépni a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. Egy hármassal hozta vissza a meccsbe a házigazdát Abell, 69-74. Bogues az egyik oldalon, Abell a másikon, 72-76. Felgyorsult a játék, és ez pontatlanságokhoz vezetett. Öt perccel a vége előtt 75-80-ra a KTE vezetett. Dramicanin maradt üresen a sarokban, jól megnézte, és elsüllyesztette a hármast, 75-83. Időt kért a Kaposvár, ám Dramicaninnal nem tudtak mit kezdeni, 80-89. Két somogyi kettes után Sinik maradt higgadt a büntetővonalon, 84-91. A szerb irányító elemében volt, és kosaraival lezárta a meccset. A végeredmény: 86-97.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató értékelése: A védekezésünk abszolút nem volt jó, nem szabad így kosárlabdázni. Hosszú út áll még előttünk, hogy a csapat stramm legyen. Az egyik amerikai játékosunk nélkül is szimpatikus csapatként játszottunk. A fiatalok is nagyon komolyan hozzátettek ma a sikerhez. Összességében boldog vagyok a győzelem miatt, ám még van mit javítani a játékunkon.

Kometa Kaposvári KK - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 86-97 (14-27, 22-21, 28-19, 22-30)