A második félidő döntött Oroszlányban

A szünetben még csak 5 pont volt a különbség, a végére viszont kinyílt az olló az MVM OSE Lions ellen.

Wittmann adta meg a kezdőhangot, és öt pontot termelt fél perc alatt, 0-5. A házigazda amerikai légiósai gyorsan ledolgozták hátrányukat, 5-5. Az etap közepén már az OSE vezetett, 12-6. Rakicevic vette vállára a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétet, 15-13. Ezt követően viszont csak egy büntetőt tudtak értékesíteni, 20-14-gyel ért véget az első tíz perc.

A folytatás is maradt a hat egységnyi különbség a 14. percben 25-19 állt az eredményjelzőn. Ivkovic hármasa jókor érkezett, 25-22-nél időt kért Váradi Kornél. Sokáig ez a differencia maradt, a félidő előtt két perccel 31-28 volt az állás. Egy felesleges sportszerűtlen hiba után 37-28-ra meglógott az OSE. Lee és Schöll révén sikerült közelebb kerülni, a szünetre, 37-32-vel mehettek a csapatok.

Lee két kettesére Ruják hármassal reagált, majd Karahodzsics a palánk alól tette fel könnyedén, 40-38. Rimust fogott az OSE, először a meccsen tíz pont felé hízott a különbség, 50-38-nál időt kért Ivkovic Stojan. Ezt követően is a házigazda akarata érvényesült inkább, 60-44-gyel ért véget a harmadik felvonás.

Lee és Karahodzsics kosarai sem segítettek a zárkózásban, ugyanis két tripla esett be a másik oldalon, 68-48. Sinik két pontot érő akciójára Ruják távolról válaszolt, majd Dickerson zsákolását követően ismét időt kellett kérnie a kecskemétieknek, 75-52. Még tovább nőtt a különbség a felek között, 84-54. A legvégén csak fiatalokból álló ötös szerepelt a hírös városiaknál. Tóth és Dávid is egy-egy triplával vétette észre magát. A végeredmény: 94-62.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató: Gratulálok az OSE-nak a győzelemhez. 25-30 percig tartottuk magunkat, de borzasztó volt a dobószázalékunk ma is. Ha a végén a fiatalok által dobott triplákat nem számoljuk, akkor 3-at dobtunk 25-ből, 39 perc alatt. Ez nagyon kevés. Van hová javulni. Ez a meccs nyerhető lett volna, de ilyen dobószázalékkal senkit nem fogunk tudni megverni. A büntetők területén már javuló tendenciát mutattunk. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy mellettünk voltak.

MVM OSE Lions - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 94-62 (20-14, 17-18, 23-12, 34-18)
Tippmix Férfi NBI A-csoport alapszakasz, 4. forduló
2024. október 12. 18:00 @ Krajnyik „Akác” András Sportcsarnok
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Minár László Balázs, Kapusi Gábor
MKOSZ ellenőr: Herczeg Ágoston

Oroszlány: Ruják 19/9, Burton 16, Carter 9/9, Csuti 15/9, Dickerson 23. Csere: Illés 9/9, Czermann -, Szabadfi -, Árva-File 3/3, Kristyák -, Werner -, Takács -.

Kecskemét: Sinik 2, Lee 14, Wittmann 9/3, Rakicevic 16/3, Karahodzsics 6. Csere: Ivkovic 7/3, Kelenföldi -, Tóth Barna 3/3, Dávid 3/3, Körmendi -, Schöll 2.

Szerző: Komáromy András, 24-10-12 19:41