A második félidőben kerekedett fölénk a PVSK

Az előző fordulóban mindkét csapat győzni tudott, így kellő önbizalommal vethették bele magukat a hétközi összecsapásba. Az első félidőben jól működött a kecskemétiek játéka, a szünet után viszont a Pécs akarata érvényesült.

Gordon kettesére Kucsera hárompontossal válaszolt, majd büntetőkből is eredményes volt a kecskemétiek fiatalja, és Pollard neve mellé is felkerültek az első egységek, 3-7. Beérte aztán a KTE-t a baranyai alakulat (10-10), ám Milutinovic gondoskodott róla, hogy ez ne maradjon így sokáig, 10-13. A 8. percben átvette a vezetést a Pécs, 20-17-nél Váradi Kornél időt kért. Jól sikerült a taktikai megbeszélés, Wittmann hármasaival 25-26-ra fordított a Kecskemét.A folytatásban is kiválóan szervezte játékát a hírös városi alakulat, és két perc leforgása alatt 25-33-ra léptek meg. Ébredeztek a hazaiak, és két egységre zárkóztak, 35-37-es állásnál újra magához rendelte tanítványait a kecskemétiek mestere. Ivosev két büntetőjével egalizált a PVSK, Wittmann palánkos trokával válaszolt. Haynes-Jones révén rövid ideig vezetést szerzett a Pécs, a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét csapatkapitánya viszont ötödik hármasát is elsüllyesztette, 43-45. Az etap Kiss Dávid palánk alól feltett kettesével zárult, 43-47-gyel mehettek pihenőre a felek.

Bíró kezdte a pontgyártást a harmadik felvonásban, a túloldalon Milutinovic kettő plusz egyes akcióval reflektált, 45-50. Brkic zsákolt, Bryson hármast vállalt sikeresen, és újra egál állt a kijelzőn, 50-50. Előbbi aztán a vezetést is megszerezte a Pécsnek, 54-50-nél időkérés következett a Kecskemétnél. Elkapta a fonalat a hazai gárda, és az amerikai légiósok vezényletével 67-55-re megléptek. Váradi Kornél újra magához rendelte csapatát, ám a vendéglátók lendülete nem tört meg, 72-59-cel jöhetett a záró etap. Nagy erőket mozgósított a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, hogy faragjon a hátrányából, de kritikus pillanatokban hibák jöttek elő, 80-65-nél időt kellett kérni a szakmai stábnak újfent. Őrizte tíz pont feletti előnyét a PVSK-Veolia, az idő pedig vészesen fogyott, négy minutummal a vége előtt, 85-71 állt a táblán. A hajrában a kecskemétieknek nem ültek a dobásaik, míg a baranyai gárda többször is pontosan célzott. A végeredmény: 95-74.

Váradi Kornél vezetőedző értékelése: Az első félidőben tudtuk kontrollálni a pécsieket, ahogyan azt elterveztük, majd a második játékrészben pontatlanok voltunk, megtörtük a figuráinkat, és nehéz helyzetbe hoztuk magunkat. Ebből tudtak gyors kosarakat szerezni a hazaiak, elkapták a ritmust. Mindezek mellé párosult extra dobóteljesítmény is. Hazai pályán mindenképpen javítani szeretnénk szombaton az Oroszlány ellen.

PVSK-Veolia - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 95-74 (25-26, 18-21, 29-12, 23-15)
Tippmix Férfi NBI A-csoport, 4. forduló
2021.10.06., szerda 18:00 @ Lauber Dezső sportcsarnok
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Goda László, Horváth Csongor Béla
MKOSZ ellenőr: Schäffer Béla Róbert

Pécsi VSK-VEOLIA: Illés 3/3, Goldring 2, Bryson 21/12, Gordon 5, ,Brkics 15. Cserék: Ivosev 8, Popadic 3/3, Doktor 4, Bíró 11, Kalmár -, Haynes-Jones 23/15.
Vezetőedző: Dragan Aleksic

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Pollard 4, Jaramaz 14/3, Milutinovic 14,, Kucsera 7/3, Karahodzsics 9. Cserék: Wittmann 15/15, Körmendi 3/3, Kiss 4, Dramicanin 4.
Vezetőedző: Váradi Kornél

Szerző: Komáromy András, 21-10-06 20:00