A Szolnok nyerte az U20-asok meccsét

Triplákkal nyitottak a csapatok mindkét oldalon, majd fej fej mellett haladtak, a negyed végén azonban a szolnokiak voltak pontosabbak, és 15-22-re megléptek. Elkezdte a zárkózást a folytatásban a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, de szinte mindig volt válasza a szolnokiaknak, így 34-39-cel mehettek félidőre a gárdák.

A szünet után nagy energiákat mozgósított a hazai alakulat, hogy fentebb kapaszkodjon, ám a Tisza-partiak nem engedték ki kezük közül a vezetést, s 51-58-cal jöhetett az utolsó tíz perc. Harcosan jöttek fel a parkettre a zárásra a hírös városiak, és négy pontnyira voltak már csak ellenfelüktől, 56-60. A lendület a végére azonban elfogyott, és a Szolnoki Olajbányász szerezte meg a győzelmet, 65-73.

Hegedűs Gergely értékelése:  Az a koncentráció hiányzott a mai meccs végén, ami legutóbb megvolt, és akkor felénk billentette a mérleg nyelvét. Kicsit foghíjasan is álltunk ki a mai meccsre, magasember nélkül kellett felvennünk a harcot a szolnokiakkal. Az eredménytől függetlenül dicséret illeti a fiúkat, nagyot küzdöttek.

U20: Duna Aszfalt -DTKH Kecskemét – Szolnoki Olajbányász 65-73 (15-22, 19-17, 17-19, 14-15)
2021.01.13., 14:00 @ Messzi István sportcsarnok

Kecskemét: Nagy J. 15/9, Botka 10, Lukács 21/3, Salánki -, Cserkó K. 13/6, Csorba 2, Rácz 4., Keller -, Veliczky -, Farkas -.

Szerző: Komáromy András, 21-01-13 15:38