A ZTE sem tudta útját állni a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétnek

Újabb értékes siker született idegenben. Pénteken a zalaiak lesznek a vendégek a folytatásban a Messzi István sportcsarnokban.

Karahodzic zsákolással teremtette meg a hangulatot a mérkőzéshez, majd Wittmann percei következtek, aki közelről és középtávolról is jól célzott, 3-6. Ezt követően is a kecskemétiek irányították a játékot, s a csapatkapitány trojkája után, 7-15-nél időt kértek a zalaiak. A taktikai értekezlet után lassan elkezdték ledolgozni hátrányukat, és a negyed végére már csak három pont volt a differencia, 22-25.

Hazai kosárra Thomas válaszolt kettő plusz egyet érő betöréssel, 24-28. Donaldson triplája után, 29-30-nál a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét vezetőedzője, Váradi Kornél kért időt. A megbeszélés után Wittmann hármasával újra négy egység volt a felek között, és ez így is marad az etap derekáig. Donaldson távolija után kimaradtak a kecskeméti büntetők, majd Gleen kettesével már a ZTE vezetett, 39-38. Két kecskeméti trojka érkezett közel egy perccel a szünet előtt, ezzel 43-48-ra módosítva az eredményt. Donaldson utolsó pillanatban elengedett hármasával azonban 47-50-re visszajött a hazai gárda a félidőre.

Ahogy az első félidőt, úgy a másodikat is Karahodzic nyitotta meg, majd Derasimovic tempójával már 47-54 állt a táblán. Nem sokkal később ismét ő volt harcias, és 47-56-nál időt voltak kénytelenek kérni hazai oldalon. Egészen a 25. percig kellett várni a ZTE első pontjaira, ám a kecskemétiek lendületben maradtak, és tíz pont fölötti előnyre is szert tettek, 50-61.Donaldson viszont elemében volt, így 63-70-nel jöhetett az utolsó felvonás.

Gleen tempójára Dramicanin hármassal reagált, majd egy labdavesztés után Simon zsákolt, Váradi Kornél pedig magához rendelte tanítványait, 67-73. Dramicanin villant meg újra kintről, jó védekezést követően pedig Wittmann is kiválóan állt bele, 67-79. A zalaiak olasz trénere időt kért, hogy fejmosást tartson, és sikerült is tízen belülre férkőznie csapatának, 72-79. A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét viszont újra erőre kapott, és pillanatokon belül 72-87-re módosították az eredményt. A ZTE még megindított egy nagyobb rohamot, ám a kecskemétiek nagyon magabiztosan kosárlabdáztak, és megérdemelten húzták be újabb idegenbeli sikerüket. A végeredmény 83-94.

Váradi Kornél vezetőedző értékelése: Gratulálok a csapatomnak, egy újabb nagyon fontos idegenbeli győzelmet szereztünk. Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, a ZTE-n látszik, hogy sokat dolgoztak. A második félidőben a hazaiak indításait le tudtuk limitálni, és kontrolláltuk a lepattanókat. Emellé az egész mérkőzés folyamán hatékonyan támadtunk. Boldogan utazunk haza a győzelem tudatában, azonban pénteken egy újabb meccs vár ránk a Zalaegerszeggel, és arra kell innentől koncentrálnunk, hogy azt is sikerrel vegyük.

Zalakerámia ZTE KK - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 83-94 (22-25, 25-25, 16-20, 20-24)