Az utolsó negyed döntött Pécsen

Egy hónapnyi kényszerszünet után újra bajnoki meccsen lépett pályára a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét együttese. A 2. fordulóból elhalasztott összecsapáson végül az utolsó negyed döntött a pécsiek javára.

Egy-egy hárompontossal nyitottak a csapatok, majd a pécsiek voltak hatékonyabbak, és 7-3-ra módosították az állást, amit aztán Thomas három sikeres büntetővel ellensúlyozott, 7-6. Wittmann triplájával, 9-9-nél érték be a hazaiakat a hírös városiak, majd Horti egyéni akciója, és Wittmann újabb trojkája már a vezetést jelentette, 11-14. Gyors, könnyű kosarakat kaptunk eztán, és 18-14-re fordítottak a baranyaiak. A negyed utolsó percére 28-20-ra megléptek Budimirék, ekkor Váradi Kornél magához rendelte fiait. Az időkérés után lett volna sansz zárkózni, ám a dobások kimaradtak, így nem változott az eredmény.

Kiegyenlített csata folyt a második felvonásban, a hazaiak nem engedték közelebb a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétet, állandósult a 8 pontos differencia, 37-29. A negyed derekán Derasimovic és Wittmann rázták meg magukat, és megkezdődött a hátrány ledolgozása, 39-35-nél a pécsi mesternek kellett taktikai tanácskozásra hívni játékosait. Derasimovic ziccere és büntetője után már csak kettő volt közte (41-39), de ezt követően 10-3-as rohanást produkáltak a hazaiak, 51-42. Időkérést követően sikerült zárkózni, így 54-47-tel vonulhattak a felek a szünetre.

Derasimovic hármasával 53-50-ra jött fel a Kecskemét, majd Wittmann is jól célzott, 53-52. Jó védekezés után Dramicanin révén pedig megszerezte a vezetést a KTE, 53-54. Wittmann szép triplája után már 59-64-et is mutatott a tábla, ám eztán megremegtek a kezek, és gyorsan egalizálni tudtak a pécsiek, 64-64. A játékrész utolsó percében Thomas hármasára még volt válasza a PVSK-nak, 70-71-gyel várhattuk a záró etapot.

Ruják tempójával vette vissza ideiglenesen a vezetést a Pécs, majd Derasimovic büntetőből egyenlített, 72-72. Mindkét oldalon akadozott a gépezet, Horti a legjobbkor szedett vissza egy támadólepattanót, jól tette vissza és oda is ütöttek neki, majd magabiztos volt a vonalról, 72-75. Védekezésben nem volt eléggé résen a Váradi-alakulat, és rövid időn belül fordított a PVSK, 82-77. Eztán is pontosabban játszott a hazai együttes, pillanatok alatt 90-79-re lógtak meg, Váradi Kornél pedig időkéréssel igyekezett a maradék kettő és fél percre felrázni csapatát. Thomas triplájával sikerült tíz ponton belülre kerülni, de Ruják is betalált, így elszállni látszottak a KTE esélyei, 97-85. A magabiztos előnyt nem adta ki kezei közül a hazai együttes, és 102-85-re megnyerték az összecsapást.

A mérkőzésen sajnálatos módon Pesakovic sérülést szenvedett, és nem tudta folytatni a játékot. Szúró érzést tapasztal a térdében. A csapat orvosi stábja a holnapi napon részletes kivizsgálásra fogja vinni, a fejleményekről értesítjük szurkolóinkat.

Váradi Kornél vezetőedző értékelése: - Gratulálok a Pécsnek a győzelemnek. A saját csapatomnak is jár a gratuláció, büszke vagyok rájuk, hiszen egy nagyon fizikális meccsen három negyeden át tudtuk tartani magunkat az egy hónapos kényszerpihenőt követően. Most az az elsődleges célunk, hogy minél hamarabb visszakerüljünk mi is a ritmusba. Kedden szeretnénk visszavágni a PVSK-nak hazai környezetben.

PVSK-Veolia - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 102-85 (28-20, 25-27, 17-24, 32-14)
Tippmix férfi kosárlabda NBI A-csoport, 2. forduló (halasztott)
2020.12.16, 18:00 @ Lauber Dezső sportcsarnok
Játékvezetők és ellenőr: Győrffy Pál Attila, Söjtöry Tamás Ferenc, Nagy Viktor (dr. Gincsai János Péter)

PVSK: Ruják 14/6, Lewis 24/6, Demeter 5/3, Budimir 18/9, Meleg 6, Csere: Brkic 8, Funderburk 27/3, Bíró -, Dragasevic -, Rátvay -.
vezetőedző: Dragan Aleksic

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Pesakovic 3/3,Thomas 19/6, Derasimovic 19, Kucsera -, Karahodzsics 5, Csere: Wittmann 21/12, Lukács -, Horti 9, Dramicanin 9/3, Körmendi -.
vezetőedző: Váradi Kornél

Szerző: Komáromy András, 20-12-16 19:57