Bravúrgyőzelem Fehérváron!

Pénteken az Alba Fehérvár vendégeként folytatódott az NBI A-csoportos bajnokság a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét számára.  Váradi Kornél legénysége végig nagyot küzdve nyert két ponttal, és szerzett rendkívül értékes győzelmet.

Vojvoda büntetőivel startolt a találkozó, a következő támadásnál Karahodzsicsra nem figyeltek, aki a gyűrűvel szemben állt bele a hármasba, 2-3. Jó védekezés után Pollard is beköszönt, viszont Szabó Zsolt is eredményes tudott lenni a palánk alól, 4-5. Karahodzsics kettő plusz egyes akciója után 4-8 állt a táblán, Szabó erre triplával válaszolt a sarokból, 7-8. Dramicanin is megmutatta, hogy jól céloz távolról, ezt követően pedig Jaramaz állhatott oda büntetőzni, és nem remegett meg a keze, 7-13. Szabó újabb távolija után Kiss Dávid egypontosokkal jelentkezett, 10-15. Stark révén feljött egy egységre az Alba (14-15), Dramicaninnak és Karahodzicsnak hála viszont nem tudtak fordítani, sőt 16-22-re meglépett a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. Pongó Marcell ketteseivel 24-24-nél egalizált a hazai alakulat, Pollard dudaszó pillanatában elengedett hármasa csont nélkül hullott be, így 24-27-tel zárult az első felvonás.

Wittmann is feliratkozott a pontszerzők közé egy szép trojkával (24-30), Mulalic kettese és Pongó triplája után viszont időt kellett kérnie Váradi Kornélnak, 29-30. Vojvoda megszerezte a vezetést a Székesfehérvárnak (31-30), Pollard gyorsan reagált erre, 31-32. Takács triplája 34-32-ra módosította az eredményt, őt pedig Vojvoda követte, 36-32. Wittmann hármasával, 41-41-nél ismét döntetlenre álltak a felek, majd Dramicanin vette vállára csapatát, és 41-46-ra fordítottak a kecskemétiek. Időkérést követően ritmust váltottak a fehérváriak, és feljöttek két pontra, majd Steele révén egalizáltak, a félidő 48-48-cal ért véget.

Gyors kosarakkal kezdtek a gárdák: Pongó hármassal nyitott, majd Kucsera, Steele és Jaramaz kettessel gyarapították csapataik egységeit, 53-52. Fokozatosan növelte előnyét az Alba, Steele hármasával már 65-58-ra módosították az eredményt, Váradi Kornél időt kért. Felgyorsult a játék, a rohanásból pedig a hazai gárda jött ki jobban. Pongó újabb triplája után 72-62-re álltak a csapatok. Jaramaz és Wittmann hármasaival gyorsan visszajött a KTE, és Kucsera is villant kintről, 72-71. Milutinovic révén az egyenlítés is sikerült, így 74-74-gyel jöhetett a zárás.

Pollard percei következtek, és 76-79-re átvették a vezetést a hírös városiak. Karahodzsics triplájával már hatpontosra duzzadt a fór, 76-82-nél időt kért az Alba szakmai stábja. A negyed derekán továbbra is őrizte előnyét a Kecskemét, Dramicanin hármasa után 80-87 állt a kijelzőn. Agresszívan védekezett a hazai gárda, Vojvoda kettő plusz egyesére Dramicanin trojkája jelentett némi megnyugvást, 85-92. Okosan szervezte játékát a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, jól sáfárkodtak az idővel, egy perccel a vége előtt még öt pont volt az előnyük, 87-92. Vojvoda tempója becsorgott (89-92), öt másodperc volt még vissza ekkor. Wittmannak odaütöttek, a második büntetőjét értékesítette, 89-93-nál Alba időkérés következett. Szabó lepattanó hármasát még Vojvoda vissza tudta tenni, a játékidő viszont lejárt, így bravúros győzelmet aratott a Váradi-alakult Székesfehérváron, 91-93.

Váradi Kornél értékelése: Gratulálok csapatomnak, büszke vagyok rájuk, mert az Alba otthonában különösen nehéz nyerni. Boldog vagyok, hogy csapatként kosárlabdáztunk, volt karakterünk, nagyot harcoltunk, és ismét tudtunk győzni. Minden idegenbeli győzelem a bajnokságban duplán értékes. A harmadik negyed elején volt egy kis megingásunk, de jól reagáltunk, vissza tudtunk jönni a meccsbe. Külön öröm volt látni, hogy a magyar válogatott játékosok húzóemberei voltak a  csapataiknak, szeretnék gratulálni nekik is. Köszönjük a szurkolóinknak, hogy elkísérték a csapatot, sokat számított a támogatásuk ezúttal is. Sok sikert kívánok az Alba Fehérvárnak a folytatásra.

Alba Fehérvár -Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 91-93 (24-27, 24-21, 26-26, 17-19)
Tippmix Férfi NBI A-csoport, 6. forduló
2021.10.15., péntek 18:00 @ Alba Regia sportcsarnok
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Farkas Gábor, Pozsonyi László
MKOSZ ellenőr: Gorka Szabolcs Zsombor

Alba Fehérvár: Stark 11/6, Takács Mi. 3/3, Vojvoda 27/3, Szabó 8/6, Steele 16. Cserék: Pongó 22/12, Takács Ma. -, Mulalic 2, Lukács 2, Omenaka -.
Vezetőedző: Dejan Mihevc

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Pollard 20/6, Jaramaz 7/3, Milutinovic 7/3, Kucsera 5/3, Karahodzsics 19/6. Cserék: Wittmann 14/9, Kiss D. 2., Dramicanin 19/15, Körmendi -.
Vezetőedző: Váradi Kornél

Szerző: Komáromy András, 21-10-15 20:10