Bravúrgyőzelem Oroszlányban

Nagyot harcolt, igazi csapatként küzdött a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, és megszerezte a lélektanilag fontos sikert Oroszlányban.

Háromszor találtak be a házigazdák az első két percben, míg a KTE-nél Sinik nyitotta meg a sort, 7-2. Balsay hárompontosával már 10-2 állt a táblán, Forray Gábor pedig azonnal időt kért. Bogues zsákolásával jött közelebb a hírös városi alakulat, ám könnyű kosarat kaptak a túloldalon, 12-4. Lawrence szerzett két kettest, Thomas pedig egy trojkát süllyesztett el közben, 15-8. Sinik büntetői közül csak egy ment be, a másik oldalon Balsay ziccerrel reagált, 17-9. Dramicanin rutinosan oldotta meg a palánk alatt, majd egy-egy sikertelen támadást követően Thomas volt tarthatatlan, 20-11. Gholston egypontosával tíz lett kereken a differencia, 21-11. Karahodzsics a vonalról egyet tudott értékesíteni, majd egy szépségdíjas ziccerrel Ivkovic hozta közelebb a Kecskemétet, 21-14. Riddley és Sinik kosaraival zárult az első tíz perc, 23-16.

Riddley sasszézott a védők között, majd tette fel, 25-16. Polutak maradt üresen, 27-16. Nem találta a ritmust támadásban a hírös városi alakulat, nem akart megszületni a második negyed első kosara a részükről. Lawrence végül egy büntetővel megtörte a csendet, 27-17. Gholston engedte el távolról, 30-17. Dramicanin hármasa nagyon kellett már a KTE-nek, 30-20. Jó védekezés után Tóth Barna iramodhatott meg, és higgadtan oldotta meg, 30-22. Siniket lökték a levegőben, a második büntetőjét tudta értékesíteni, majd pár támadással később egy triplát is elsüllyesztett, 30-26. Időt kért az Oroszlány, és Gholston triplával tért vissza, 33-26. Sinik hintáztatta meg a védőjét, aztán pontosan tüzelt, 33-29. A szerb irányító elemében volt, nem tudták tartani, 33-31. Polutak lendületből tudott zsákolni, 35-31. Taktikai értekezlet után Karahodzsics szedte össze a szabad labdát, 35-33. Gholston csak egy büntetőt dobott be, Bogues pedig kintről volt pontos, ezzel egalizálva, 36-36. A szünetre végül egypontos OSE vezetéssel mehettek a felek, 39-38.

Fordulás után Karahodzsics kosarával átvette a vezetést a Kecskemét, 39-40. Riddley kettőt dobhatott, csak egy ment be, 40-40. Sinik hármassal jelentkezett, aztán Thomas is hasonlóan járt el, 43-43. Bogues kettő plusz egyes akciójával újra a KTE vezetett, 43-46. Egy hazai kosárt követően Lawrence volt erőszakos, és 45-49. A küzdelem dominált, mintsem a pengés megoldások, mindkét oldalon kapkodó volt a játék. Riddley törte meg a csendet, 47-49. Sinik ziccert közben Polutak faultolta, a szerb a bónusz egyest is bevarrta, 47-52. Karahodzsics egypontosára Balsay hármassal válaszolt, 50-53. Ismét a kecskeméti center állhatott vonalra, most mindkettő bement, 50-55. Thomas és Illés távolról, újra egál állt a táblán, 55-55. Bogues vitte végig szépen a ziccert, 55-57. Felváltva estek a kosarak, a harmadik negyedet sikerült megnyernie a hírös városiaknak, így 59-60-tal jöhetett a záró etap.

Lawrence harcolt meg a játékszerért, két pont lett a jutalma, 59-62. Nem sokkal később ismét az amerikai villant, 59-64. Riddley büntetőzhetett, nem remegett meg a keze, 61-64. Lawrencet nem lehetett megállítani, ha lendületbe jött, 61-66. Illés kettőből kettő büntetőt dobott be, 63-66. Karahodzsics kapta a gyűrű alatt, onnan neki ez már rutinfeladat volt, 63-68. Huzamosabb ideig nem láthattak sikeres támadást a szurkolók, majd a 36. percben Sinik kiváló hármasával már 63-71-re vezetett a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. Időt kért az MVM-OSE Lions. Gholston tempója szerencsével becsorgott, 65-71. Lawrence kétpontosa után, három perccel a vége előtt 65-73-nál újabb hazai időkérés jött. Balsay lépett be a védők közé, 67-73. Sportszerűtlenül akadályozták Lawrencet, mindkét büntetője bement, 67-75. Gholston tört be, és tette fel, majd Riddley hármassal vétette észre magát, 72-75. Időt kért Forray Gábor 1:11 volt még ekkor vissza. Mindkét oldalon kimaradtak a távoli kísérletek. Wittmann jöhetett két büntetővel, a csapatkapitány az elsőt dobta be, 72-76. Eladta a labdát az OSE, Wittmann nyargalt aztán végig, és higgadtan fejezte be ziccerrel, ezzel lezárva a mérkőzést, 72-78.

MVM-OSE Lions - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 72-78 (23-16, 16-22, 20-22, 13-18)