Bravúros győzelem a ZTE ellen

A végjátékban sokkal okosabban, és így eredményesebben játszott a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét az ellenfelénél, és ez hozta meg a sikert.

Bogues kettő plusz egyes akciója adta meg az alaphangot, majd az amerikai ismét vonalra állhatott, 5-2. Ostojic a sarokból hintett be egy triplát, majd Hicks egy büntetővel vette át a vezetést a ZTE-nek, 5-6. Csátaljay hármasára Lukovic azonnal reagált, 10-11. Hicks nehezen volt tartható a vendégeknél, 13-18. Dramicanin is feliratkozott a pontszerzők közé, 17-18. Siniket állították meg szabálytalanul, s mindkét büntetőt bedobta, majd Dramicanin a gyűrű alatt volt határozott, 21-18. Ivkovic trojka után 28-22-re váltott a kijelző. Lukovic egy akcióból hármat tette hozzá, 31-22. Hicks és Karahodzsics kosarai zárták a negyedet, 33-25.

Két kettessel zárkózott a vendég alakulat, majd egy triplát is értékesített Hicks, 33-32. Kucsera verte át a védőket a túlsó térfélen, 35-32. A felgyorsult tempó több hibát hozott mindkét együttesnél, sokáig nem tudtak betalálni. Hicks végül egy távolival törte meg a csendet, és fordított a ZTE, 35-37. Sinik és Dramicanin gondoskodott róla, hogy ez csak átmeneti legyen, 44-39. Lendületben maradt a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, és ebben oroszlánrészt vállalt a csapatkapitány, Wittmann Krisztián. Vezényletével még tovább növelte fórját a KTE, a félidőre 54-44-gyel mehettek a felek.

Két vendég és egy hazai kettes esett a harmadik felvonás első perceiben, majd több pontatlanság is akadt a csapatok játékában, 56-48. A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét tudott jól reagálni ezután, és Karahodzsics és Lukovic pontjaival 62-48-ra módosult az eredmény, amely után a ZTE időt kért. Bogues süllyesztett el triplát, 65-48. A vendégek minden tőlük telhetőt megpróbáltak, ám a KTE-hengerrel érdemben nem tudtak mit kezdeni. Dramicanin kosarát követően 69-53 állt az eredményjelzőn. Jött aztán a fordulat az etap hajrájában, és sorra estek be a ZTE dobásai. 69-61-nál már Ivkovic Stojannak kellett időt kérnie. Sikerült stabilizálni a játékot, Lukovic és Karahodzsics pontjai is jókor érkeztek, így 73-64-gyel jöhetett a záró negyed.

A ZTE amerikai kosárlabdázói után Lukovic termelte be a játékszert a helyére, 75-68. Paige a sarokból engedte el, és nem remegett meg a keze, 77-73. Felgyorsult ismét a tempó, és ez a vendégeknek kedvezett, Mishula távoli dobása után ismét a KTE-nél kellett taktikai értekezletet tartani, 77-76. Paige tempójával a vendégek átvették a vezetést, ám Wittmann gyorsan választ tudott adni, 79-78. Szabálytalanságok szabdalták a játékot. Dramicanin a büntetővonalon maradt higgadt, majd egy extra triplát is elsüllyesztett, 86-78. A ZTE rendre rossz döntéseket hozott, sorra dobálták a homályokat. Kucsera viszont távolról villant, míg Bogues gyors léptekkel robogott végig, ezzel gyakorlatilag eldöntve a meccs kimenetelét, 91-78. A végeredmény: 93-81.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató értékelése: Gratulálok a ZTE-nek az eddig elért eredményekért, és az ott folyó munkáért. Nagyon nehéz meccs volt, mert egy olyan minőségi gárda ellen játszottunk, amely folyamatosan váltja a védekezését, és több komoly figurát is játszanak. Kontrolláltuk a játékot, majd a zóna ellen nem jól védtük a tranzíciót. Ez párosult egy visszaeső triplaszázalékkal. Egy egál meccs kerekedett, amit végül mi tudtunk megnyerni. Gratulálok a kecskeméti közönségnek, és köszönjü, hogy mellettünk voltak. Még sokat kell dolgoznunk a sikerekért. Mi most olyanok vagyunk, mint a magyar bajnokság. Hol fent, hol lent. Én nem szeretem ezt. Nekem kell a komoly védekezés, a komoly csapatmunka. Aki ezt elfogadja, az itt lesz még februárban is, aki nem, az irány Surány.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Zalakerámia ZTE KK 93-81 (33-25, 21-19, 19-20, 20-17)
Tippmix Férfi NBI A-csoport alapszakasz, 16. forduló
2024. január 12., péntek 18:00 - Messzi István Sportcsarnok
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Kapitány Gellért, Lengyel Ádám József
MKOSZ ellenőr: Balogh László György

Kecskemét: Sinik 15/6, Bouges 12/3, Ivkovic 3/3, Kucsera 5/3, Karahodzsics 12. Csere: Wittmann 9/6, Dramicanin 21/6, Tóth Barna -, Körmendi -, Tóth Balázs -, Lukovic 16/6.

Zalaegerszeg: Hicks 24/9, Paige 11/3, Csátlajay 3/3, Tóth Á. 9, Osztojic 12/3. Csere: Németh 6, Keller 5/3, Csuti -, Mishula 11/6.

Szerző: Komáromy András, 24-01-12 20:43