Egylabdás meccset húzott be az U20

0-7-es rohanással kezdett a Sopron, majd egy betörés utáni ziccerrel a KTE is megszerezte első pontjait, 2-7. Lendületben maradtak a vendégek, és 2-11-re megléptek, Hegedűs Gergely azonnal időt is kért. Jót tettek az intelmek, és megkezdődött a zárkózás, 8-11. Újabb kecskeméti kettest követően már csak egy egység volt a differencia, 10-11-nél az SKC stábja tartott értekezletet. Lépéshibát vétettek a vendégek, majd a túloldalon büntetők következtek, és már a KTE-NJE U20 vezetett, 12-11. Felváltva estek a kosarak, az első tíz percet végül a Sopron nyerte meg 18-20-ra. A folytatásban ismét a hírös városiak domináltak, és pár perc alatt 29-22-re módosították az állást. Soproni időkérés után sem változott a játék képe, a hazai akarat érvényesült, és tartották előnyüket, 36-28. A félidőhöz közeledve sem esett vissza a tempó, és két büntetővel már tíz volt a felek között a differencia, és ennyi is maradt a szünetre, 48-38.

Nagy elánnal vetették bele magukat a csapatok a harmadik etapba, a hazai dobóforma továbbra is jó volt, 53-40. Egy kisebb rövidzárlat elég volt ahhoz, hogy tízen belülre kerüljön a Sopron (53-45), erre időkéréssel reagált a KTE-NJE edzői stábja. A negyed derekán 56-52 állt a kijelzőn, sőt egy labdaszerzésből már csak egy kosár volt a különbség, 56-54. Megrázta magát a Kecskemét, és 68-59-re megléptek a felvonás végére. Az utolsó tíz perc első felében kiegyenlített volt a játék. A 35. minutumban, 72-66-nál Hegedűs Gergelynek kellett magához rendelni tanítványait, mert ebben a periódusban nem találta csapata támadásban a ritmust. Ezt követően is az SKC volt pontosabb, és egy egységre olvadt a KTE előnye, 73-72. Egy perccel a vége előtt 77-77-et mutatott az eredményjelző, majd egy újabb vendég távoli hullott be, 77-79. Harminckilenc másodperc volt még vissza, a KTE-NJE időt kért, hogy kidolgozzák a stratégiát. A végletekig kiélezett végjátékban a Kecskemét volt higgadtabb, és 81-79-re nyertek.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Nagyon kemény, hajtós meccset játszottunk. A végén testben és fejben is elfáradtunk, ennek volt köszönhető a szoros végjáték. Az utolsó pillanatokban a koncentrációnk és higgadtságunk a helyén volt, ennek köszönhetjük a sikert.

KTE-Neumann János Egyetem  - Sopron KC 81-79 (18-20, 30-18, 20-21, 13-20)