Egylabdás meccset nyert az U23 Vásárhelyen

Kedden a PSE-t, szombaton a Vásárhelyt győzték le a fiatalok az NBIB zöld-csoportjában.

Állva hagyták a meccs elején ellenfelüket a KTE-Duna Aszfalt U23-as tehetségei, és 0-13-as rohanást produkáltak. Ezt követően magára talált a házigazda Hódmezővásárhely, és megszerezték első pontjaikat, ám a lendületes hírös városiakkal szemben nem tudtak faragni a hátrányukból, 17-30. A folytatásban kiegyenlített küzdelem folyt, és nüanszokkal a Vásárhelyi Kosársuli volt pontosabb, és a félidőre bejöttek tíz pont alá, 37-46.

A szünet után ritmust váltottak a hazaiak, és kintről is többször betaláltak. A felvonás végén még a vezetést is átvették, így 62-60 állt a táblán az utolsó tíz percet megelőzően. Felváltva este a kosarak a hajrában, a legvégén a KTE-Duna Aszfalt U23 lélektanilag fontos triplákat hintett be, és győzte le az élbolyba tartozó Vásárhelyt, 76-78.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Kiélezett, szoros meccs lett a végére. Nagyon jó csapat a Hódmezővásárhely, a végén visszajöttek a nyakunkra, csodálatos dobóformát mutattak. Szerencsére higgadtak voltunk az utolsó pillanatokban, és ennek köszönhetjük a győzelmet.

Vásárhelyi Kosársuli - KTE-Duna Aszfalt U23: 76 -78 (17-30, 20-16, 25-14, 14-18)