Elvette a Pécs veretlenségét a KTE-NJE U20

Kiválóan kosárlabdáztak Hegedűs Gergely tanítványai, és megérdemelten győzték le a listavezetőt.

Távoli sikeres dobásainak köszönhetően tudott hatpontos előnyt kicsikarni az NKA Pécs. Három perc elteltével, 7-13 állt a táblán. Két egységre tudott kapaszkodni a KTE-NJE gárdája,  ám ezt követően a vendégek ismét meglógtak, 15-23. Az első negyed 18-26-tal zárult. Ugyan egy szép hírös városi trojkával folytatódott az összecsapás, 21-35-nél Hegedűs Gergelynek magához kellett rendelnie tanítványait. Elkezdte faragni hátrányát a Kecskemét, az etap derekán a baranyai stáb kért időt, 24-35.  Lendületbe jött a KTE, és három egységre zárkóztak, 37-40. 42-42-nél érte be a Pécset a hazai alakulat, majd egy hármassal a vezetést is magukhoz ragadták, így 45-42-tel mehettek szünetre a felek.

Tetszetős akciókkal tértek vissza a csapatok, és felváltva estek a kosarak, 52-49. A pécsiek egyenlíteni tudtak a harmadik negyed közepén, de ez csak pillanatnyi állapot volt, újra a KTE neve mellett állt több egység, 60-57. A kiélezett csata harmadik felvonása 69-67-tel ért véget. Gyors kosarakkal 74-67-re lépett meg a KTE-NJE U20, majd még két gyors akciót követően időt kért a Pécs, 78-69. Nem tudtak közelebb férkőzni, sőt egy jó ütemben elengedett trojkával már 85-73-ra vezetett a Kecskemét. A hazai gárda nagyon magabiztosan kosárlabdázott, és kétség sem fért hozzá, hogy a győzelmet bezsebelik, és ezzel elveszik a veretlenségét az NKA Pécsnek. A végeredmény: 94-80.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Mindkét csapatban voltak hiányzók, lehet ebből picit most mi jöttünk ki jobban. Az egész meccsen maximális akarat és koncentráció jellemzett minket. Büszke vagyok a csapatomra. Gratulálok a fiúknak!

KTE-NJE U20 - NKA Universitas Pécs 94-80 (18-26, 27-16, 24-25, 25-13)