Felforgatott hadrendben egy félidőn át bírtuk Körmenden

Karahodzsics és Kucsera sem tudta vállalni a játékot szombaton a Körmend elleni bajnoki összecsapáson. Az akadémista, U23-as tehetségekkel kiegészült keret így minden idők legfiatalabb összeállításában csapott össze a vasiakkal. A mérkőzésen az idei szezonban először kapott játéklehetőséget az A-csoportban Ivkovic Milán és Tóth Balázs.

Hazai triplára Jaramaz válaszolt, majd Milutinovic és Kiss Dávid pontjaival 7-9-re átvette a vezetést a KTE a 4. percben. White és Gordon vette aztán vállára a körmendi gárdát, és az etap közepére 16-11-re megéptek, Forray Gábor pedig időt kért. Dramicanin két hármast is elsüllyesztett, 21-20-ra zárkóztak. A körmendi vezetőedző, Constantinides Antonis pedig magához rendelte tanítványait kettő minutummal a negyed vége előtt. Dramicanin büntetőivel fordult a kocka (21-22), a dudaszó pillanatában White közel félpályáról állt bele a hármasba, és csont nélkül talált be, így 26-23-mal zárult az első felvonás.

A folytatásban rögtön egy büntetőt dobhatott technikai miatt a Körmend, amelyet értékesítettek is, 27-23. Utána is jól céloztak, s egy percen belül 32-23-ra változott az eredmény, majd Milutinovic bátor kettő plusz egyes akciója 32-26-ra változtatta azt. Kenéz kettesére Dramicanin hármassal reagált, és még faultolták is, a büntetőt szintén értékesítette, 34-30. Ferenczék lendülete viszont nem tört meg, 40-30-nál időt kért a Kecskemét. Milutinovic ziccerével hét pontra jött fel a KTE, így 47-40-nél taktikai értekezletet tartottak a hazaiak. Remek trojkákkal még tovább faragta a hátrányt a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, 53-48-cal jöhetett a szünet.

Kiegyenlített küzdelemmel folytatódott a mérkőzés, Savic és Stokes távolijaival viszont négy perc elteltével 65-54-re lépett meg a Körmend. Durázi is betalált, 67-54-nél Forray Gábor időkéréssel igyekezett felrázni fiait. Állandósult a tíz pont fölötti különbség, Durázi hármasa után pedig már 75-58-at mutatott a kijelző. Pollard igyekezett csökkenteni a különbséget, de az eddiginél több hiba csúszott be ebben az etapban a kecskemétieknél, így 83-64-gyel fordulhattak a felek a zárásra.

A záró felvonás elején felváltva estek a kosarak, majd aztán a bővebb rotációjának is köszönhetően a Körmend akarata vált dominánssá, 96-72. Ferencz hármasára Kiss Dávid a palánk alól válaszolt, 101-74. Az utolsó percekben mindkét oldalon lehetőséget kaptak a fiatal játékosok, a végeredmény: 105-78.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Gratulálok a Körmendnek a győzelemhez. Megemelem a kalapom a játékosaim előtt, mert mindent megtettek ebben a nehéz helyzetben, pedig nem volt mindenki tökéletes állapotban. A mérkőzés pozitívuma, hogy fiatal játékosaink belekóstolhattak az A-csoportos légkörbe fantasztikus szurkolótábor és jó játékosok ellen. Igyekszünk rendezni a sorainkat, hiszen szerdán újabb mérkőzés vár ránk.

Egis Körmend - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 105-78 (27-23, 26-25, 30-16, 22-14)
Tippmix Férfi NBI A-csoport, 12. forduló
2021.12.18., szombat 18:00 @ Körmendi sportcsarnok
Játékvezetők: Földházi Tamás, Török Róbert, Sörlei Attila
MKOSZ ellenőr: Bognár Tibor

Körmend: Stokes 13/3, White 16/12, Martinez -, Savic 11/6, Gordon 16. Csere: Henry 20/6, Ferencz 12/9, Durázi 9/3, Krivacsevics 4, Kenéz 4, Kiss M. -.
Vezetőedző: Constantinides Antonis

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Pollard 21/6, Jaramaz 3/3, Milutinovic 21/9, Dramicanin 21/12, Kiss D. 4. Csere: Wittmann 5/3, Lukács 3, Tóth Barna -, Tóth Balázs -, Ivkovic -.
Vezetőedző: Forray Gábor

Szerző: Komáromy András, 21-12-18 19:50