Foghíjasan maradtunk alul Körmenden

Karahodzsicsot sérülés miatt volt kénytelen nélkülözni a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. A Körmend már a félidőre jelentős előnyt harcolt ki, és ezt a végéig megőrizte.

Körmendi tripla után Sinik és Lawrence kosaraival fordított a Duna Aszalt-DTKH Kecskemét, 3-4. A vasiak a palánk alatt magabiztosak voltak, két zsákolást követően 7-5 állt a táblán. Ritmust fogtak a házigazdák, 15-5-re megléptek. Az időkérés sem segített a hírös városiak számára, felforgatott hadrendben nem találták az ellenszert, így tovább nőtt a differencia, 20-5. Rendre maradt üres dobójátékos a vasiaknál, akik pontosan céloztak távolról, 26-7. Lawrence pontjai zárták a negyedet, 28-11.

Feljavult támadásban a Kecskemét, elkezdték a zárkózást, 30-17. Tóth Barna vitte végig bátran ziccerig, 33-20-nál időt kért a házigazda. Megtették hatásukat az intelmek, húszpontosra hízott a különbség, 42-22-nél Forraynak kellett magához rendelnie tanítványait. A Körmend akarata érvényesült ezt követően is, 48-22.  Kucsera törte meg a csendet a hírös városiaknál, 50-24. A félidőre 54-26-tal mehettek a felek.

Körmendi kettesre Dramicanin hármassal reagált, 56-29. Felváltva estek a kosarak, 61-33-nál időt kért a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét stábja. Wittmann oldotta meg az ezt követő akciót, 61-35. A harmadik negyed közepén egy hazai tripla 68-38-ra módosította az eredményt. Bogues védővel együtt hintett be trojkát, 76-46. Kucsera látványos megmozdulása zárta a harmadik felvonást, 76-48.

Ferencz és Tóth Barna kosaraival indult a záró etap, majd a fiatal kecskeméti ismét megvillant, 80-52. Bogues és Dramicanin is csatlakozott, 85-56. Takács a sarokból volt eredményes, a hármasára Bogues reagált kettessel, 90-58. Az utolsó percekre csupa fiatalból álló ötöst küldött pályára Forray Gábor. Elszántan harcoltak, és így ezt a negyedet meg is tudta nyerni a Kecskemét. A végeredmény: 94-70.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Ez egy olyan sajtótájékoztató, ahol nem tudok értékelni, mert nincs mit. 6%-os tripla, 50%-os büntető mutató, zéró energia. Természetesen gratulálok a Körmendnek, megérdemelten nyertek. Köszönöm szurkolóinknak, hogy eljöttek ebben az ítéletidőben is, és mellettünk voltak. Pozitívumként elmondható, hogy a meccs végén a fiatalok jól teljesítettek.

Egis Körmend - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 94-70 (28-11, 26-15, 22-22, 18-22)
Tippmix Férfi NBI A-csoport alapszakasz, 10. forduló
2023. december 2., szombat 18:00 @ Körmend Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Kapitány Gellért, Györfy Rúben, Kapusi Gábor
MKOSZ ellenőr: Bognár Tibor

Egis Körmend: Morgan 22/12, Takács 10/6, Ferencz 12/6, Durázi 9, Tolbert 16/3. Cserék: Sylla 6, Herczeg -, Kiss 8/6, Schmera 2, Geröly -, Djogo 9/3, Tóth-Erdei -.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Sinik 5, Bogues 12, Ivkovic 6, Dramicanin 10/3, Lawrence 19. Cserék: Tóth Barna 10,  Wittmann 4, Kucsera 4, Körmendi -, Tóth Patrik -, Tóth Balázs -, Gera -.

Szerző: Komáromy András, 23-12-02 19:53