Forray nélkül szenvedtünk vereséget Kaposváron

Forray Gábor vezetőedző betegség miatt nem tudott a csapattal tartani, így a Kaposvár elleni mérkőzésen Hegedűs Gergely irányította a padról a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemétet. A somogyiak négy amerikai légiósa jó napot fogott ki, így a házigazda nyerte az összecsapást.

Forray Gábor influenzás tüneteket produkált - koronavírus tesztje negatív lett -, így elővigyázatosságból úgy döntött a szakmai stáb, hogy Kaposváron nem ő meccsel, hanem Hegedűs Gergely. Karahodzics továbbra sem volt bevethető, Kucsera viszont már ott lehetett a parketten.

A házigazdák az első percekben kintről próbálkoztak, míg a kecskemétiek a palánk alól voltak eredményesek, 8-7. Milutinovic hármasával, 10-10-nél egált mutatott a tábla az etap közepén. Wittmann remek triplája után megszerezte a vezetést a KTE, 12-13. Két sikeres somogyi támadást követően pedig Dramicanin kettő plusz egyes akcióval egyenlített, 16-16. A Kaposvár amerikai légiósai jó napot fogtak ki, 20-16-nál időt kért a Kecskemét. Előnyét azonban megőrizte a hazai alakulat, 25-22.

A kaposváriaknál Martin, míg a KTE-nél Kiss Dávid talált be a második felvonás legelején, 27-24. A folytatásban pontlanná vált mindkét oldalon a támadásvezetés, ám a hazai gárda egy kicsivel jobban célzott ebben a periódusban, 31-25. Állandósult a hatpontos differencia, majd egy rohanás után 40-29-re megléptek a somogyiak, erre pedig időkéréssel reagált Hegedűs Gergely. A Kaposvár viszont a szünetre még növelni tudta előnyét, így 44-32-vel mehettek az öltözőbe a felek.

Két hazai kettesre Pollard tempóval válaszolt, 48-34. Nem tudott sokáig közelebb férkőzni ellenfeléhez a Kecskemét, a harmadik felvonás derekán még mindig 14 egység volt a csapatok között, 50-36. Gyors támadásokat vezetett a Kaposvár, ezekre Kucsera és Wittmann is kintről reagált, 57-44-nél pedig időt kért a hazai vezetőedző. Büntetőpárbaj következett, amelyből Jaramaz négy egységet szerzett, 61-48.

Pollard hárompontosával tíz pontra csökkent a differencia, majd Wittmann is betalált jó védekezés után, 63-55. Kaposvári időkérést követően újra tíz lett közte, majd Price estében dobta be a támadóidő lejárta előtt, 67-55. A hátralévő három percben sem jött áttörő fordulat, a legvégén a legfiatalabb ötöst küldte pályára Hegedűs Gergely, Ivkovic Milán pedig megszerezte az idei első A-csoportos pontjait. A végeredmény: 77-61.

Csütörtökön a Nyíregyháza ellen zárjuk a 2021-es naptári évet 18 órától a Messzi István sportcsarnokban.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Először is szeretnék gratulálni a Kaposvár, egy küzdelemes mérkőzésen sikerült behúzniuk szerintem a meccset. A taktikai faultokat nagyon rosszkor használtuk, és amikor szoros volt a meccs, ennek köszönhetően sikerült meglépniük.

Kaposvári KK - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 77-61 (25-22, 19-10, 17-16, 16-13)