Három negyeden át partiban voltunk Szombathelyen

Szombaton a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vendégeként lépett pályára a pontvadászat folytatásában a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. Váradi Kornél alakulata harminc percen át partiban volt esélyesebb ellenfelével szemben, de a záró negyedben már a Falco dominált, és érvényesítette a papírformát.

Hazai pontokkal rajzolt a találkozó, majd átvette a vezetést a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, 5-6. Ezt követően fej fej mellett haladtak az együttesek. A hazaiaknál Váradi és Bruinsma, míg a kecskemétieknél Thomas és Jaramaz volt elemében, 14-13. Lukács triplájával aztán újra megszerezte a vezetést a KTE (21-23), ám Perl két gyors kosarával még tudott fordítani a Falco a negyed hajrájában, 25-23.

Perl triplájára Kucsera reagált (28-26), majd aztán Thomas tempója és Karahodzics büntetője már kecskeméti vezetést jelentett, 28-29.Gasper Okorn 30-33-nal érezte elérkezettnek az időt, hogy taktikai megbeszélésre hívja játékosait. Nem zökkent ki a hírös városi alakulat a ritmusból, 32-40-re léptek meg, köszönhetően a jó védekezésnek és a pontos befejezéseknek. Lukács harmadik trojkája után tíz fölé nőtt a differencia (32-43), ám ezután magasabb fokozatra kapcsoltak a szombathelyiek, és 44-47-re jöttek fel a szünetre.

Bruinsma hárompontosával egalizált a harmadik negyed elején a Falco, majd Keller zsákolt, 49-47. Derasimovic büntetőzhetett, és nem is hibázott, utána pedig Thomas tört be az alapvonalon bátran, 49-51. Felváltva estek a kosarak mindkét oldalon, komolyabb fórt egyik gárda sem tudott kiépíteni, 27 perc elteltével 57-57 állt a kijelzőn. 64-60-nál aztán Váradi Kornél kért időt, az etapot pedig Derasimovic büntetője zárta, így 64-61-gyel jöhetett a záró felvonás.

Barac két kettesével 68-61-ra lógott meg a Falco. Gyorsan időt is kért a kecskeméti pad, hogy rendezzék a sorokat. Perceken át nem tudott betalálni a kecskeméti alakulat, Lake zsákolásával már 74-61 állt a táblán. Az utolsó felvonás a hazaiakról szólt, az etap derekára 20 pontosra nőtt előnyük, 83-63. A hajrában mindkét vezetőedző pályára küldte az addig kevesebb szerephez jutó játékosokat, akik kiegyenlített küzdelmet vívtak, így maradt a 20 pontos differencia, a végeredmény 88-68.

Váradi Kornél értékelése: Gratulálok a Szombathelynek a győzelemhez. Három negyedig jól játszottunk, mérkőzésben voltunk a regnáló bajnok ellen. A negyedik negyedben szigorítottak még a védekezésen, és ugyan maradtak így is üres dobásaink, de sajnos nem mentek be. A felgyorsított ritmus nem nekünk kedvezett, illetve két játékost is elvesztettünk a rotációból, így a Falco magabiztosan tudta behúzni a meccset. Az első harminc perc játékára lehet alapozni. Szerdán fontos bajnoki vár ránk hazai pályán a Szeged ellen, arra kell fókuszálnunk innentől.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 88-68 (25-23, 19-24, 20-14, 24-7)
Tippmix férfi kosárlabda NBI A-csoport, 21. forduló
2021.01.30., szombat 18:00 @ Arena Savaria
Játékvezetők, ellenőr: Benczur Tamás, Fodor Attila, Szilágyi Bálint (dr. Gincsai János Péter)

Falco KC: Váradi 20/12, Doktor 3/3, Benke 1, Bruinsma 18/6, Keller Á. 6. Csere: Perl 24/3, Barac 10, Lake 6, Kovács B. -, Dancsecs -.
Vezetőedző: Gasper Okorn

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Wittmann K. 3/3, Thomas 20/3, Derasimovic 7, Kucsera 3/3, Karahodzics 3. Csere: Dramicanin 7, Jaramaz 12/6, Lukács D. 9/9, Horti 2, Lewis 2.
Vezetőedző: Váradi Kornél

Szerző: Komáromy András, 21-01-30 19:50