Hatvan ponttal múlták felül a Szolnokot az U20-asok

Elképesztő fölényben játszott végig a KTE-Neumann János Egyetem U20-as csapata.

8-2-vel indította a mérkőzést a KTE-Neumann János Egyetem, és ezt követően is az ő akaratuk érvényesült, és tíz pont fölé növelték előnyüket az első negyed közepére, 14-3. Ez az első tíz perc végére még tovább hízott, 26-12. A hazai lendület nem hagyott alább, és a 13. percben már húsz pont volt a differencia, amelyre időkéréssel reagált a Szolnok, 36-16. Ez sem segített rajtuk, mindenben föléjük nőttek a hírös városi fiatalok, így 45-20-nél újabb taktikai értekezletet kellett tartani a vendégeknél. A félidőig őrizni tudta meggyőző fölényét Hegedűs Gergely legénysége, így 57-29-cel mehettek szünetre a csapatok.

Igyekezett az Olajbányász zárkózni, ám törekvéseik hamvába holtak, és a KTE-NJE harminc pontra növelte a különbséget három perc alatt, 64-34. A harmadik etap hajrájára már negyven is volt a csapatok között, 79-36. Az utolsó felvonásra 87-41-gyel fordulhattak a gárdák. Kiegyenlítettebb játékot hoztak a negyedik negyed első percei, 95-48. Két triplával 100 fölé dobta magát a KTE-NJE, 101-50. A maradék két és fél percben még láthattak a szurkolók szép megoldásokat a kecskeméti U20-asoktól, akik rajt-cél győzelmet arattak a szomszédvári csapattal szemben.  A végeredmény: 110-50.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Gratulálok a srácoknak a sikerhez, és külön a ma mutatott koncentrációért, hozzáállásért. A Szolnok két legjobbja nélkül érkezett, valamint extra dobóformát fogtunk ki, ennek köszönhető a nagyarányú győzelmünk.

U20: KTE-NJE  - NHSZ-Szolnoki Olajbányász 110-50 (26-12, 31-17, 30-12, 23-9)