Hazai pályán is legyűrtük a Nyíregyházát

A 2021-es évet hazai pályán zárta a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, csütörtökön a Nyíregyháza volt a vendég a Messzi István sportcsarnokban. Ezúttal is hosszabbítás után dőlt a győzelem sorsa, ám most a Kecskemét bírta jobban a ráadást.

Dramicanin nyitotta a pontszerzők sorát, majd Milutinovic és Pollard és csatlakozott hozzá hazai oldalon, míg a másik palánknál Kiss és Bryce volt eredményes, 6-4. Fej fej mellett haladtak az együttesek, a negyed derekán még 10-9-re a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét vezetett, ám Johnson akciója után már 10-11 állt a táblán. Wittmann hármasára Suarez reagált, majd Kiss volt határozott a palánk alatt, 17-17. A negyed utolsó percében Suarez és Johnson révén 23-27-re módosította az eredményt a Nyíregyháza.

Milutinovic állt bele hibátlanul a hármasba, utána pedig Dramicanin is pontos volt, 29-27. Mokánszki a büntetővonalról egyenlített, ezt követően Kiss Benedek kétszer is elsüllyesztett egy távolit, 30-35. Hegedűs Gergely időt kért, Milutinovic pedig egyből egy trojkával tért vissza ezután a parkettre, 33-35. Könnyű kosarakkal lépett meg a Nyíregyháza, a 16. percben 33-42 állt az eredményjelzőn. Dramicanin hármasa a legjobbkor érkezett, míg a túloldalon Leday gyors akcióból gyötörte be a gyűrű alól, 36-46. A félidőhöz közeledve, 38-50-nél újabb időt kért a KTE szakmai stábja, és nagy erőket mozgósítottak, hogy közelebb kerüljenek ellenfelükhöz. Jaramaz és Pollard pontjaival sikerült bejönni tíz egység alá a szünetre, 43-52.

Pollard szedett pattanót, és tette vissza, 45-52. Bryce is betalált, majd kecskeméti oldalon Kiss Dávid és Milutinovic rázta meg magát, 50-54. Megzavarodott a Nyíregyháza, míg a KTE lendületet fogott, és Wittmann hármasával már csak egyetlen pont volt a felek között a 24. percben, 53-54. Pollard villant újfent, utána viszont elszórta a labdát, 55-56. Kucsera büntetőzhetett, és nem is hibázott, 57-56. Rendkívül fizikális csata vette kezdetét, felváltva estek a kosarak hol akcióból, hol a vonalról, 64-64. Jaramaz és Wittmann hármasára felrobbant a csarnok, ám Bryce és Johnson is eredményes volt közben, 70-68. Wittmann elkapta a fonalat, fontos trojkájával 73-68-ra váltott a kijelző. Jaramaz volt kitartó, és tette fel szépen, majd Bazsó a dudaszó pillanatában eresztette el a sarokból, így 75-72-vel jöhetett a zárás.

Feszült volt a hangulat a pályán és a lelátón is, Johnson keze viszont nem remegett meg, 75-75. Kucsera küzdött meg védőjével, és tette fel mesterien, 77-75. Jött az egyenlítés a túloldalon, utána pedig Pollard kettő plusz egyes akciója 80-77-re változtatta az állást. Ültek a kecskeméti távoli kísérletek, sőt Wittmann ziccerből is megállíthatatlan volt, 88-81-nél időt kért a Nyíregyháza. Kapkodóvá vált a játék, 88-83-nál, kicsivel négy minutummal a vége előtt Hegedűs Gergely igyekezett nyugtatni a hazai játékosokat. 88-86-ra zárkózott a nyírségi együttes, majd Bryce pöcije után egyenlítettek is, 88-88. Nem bírtak egymással a csapatok, idegőrlő hajrát láthattunk, 13 másodperc volt még hátra, mikor Jaramaz egalizált, 92-92. Időt kért a Nyíregyháza, hogy az utolsó támadást kiterveljék, ám Johnson tempója kiperdült, és a visszatett labda sem volt jó, így jöhetett a ráadás.

Pollard állhatott oda büntetőzni, s mindkettőt bedobta, 94-92. Johnson távolról egyenlített, ám Jaramaz triplával gyorsan lehűtötte a kedélyeket, 97-94. Dramicanint faultolták a KTE palánkja alatt, jöhetett a két egypontos, 99-94. Támadóhibát vétett a Nyíregyháza, a következő támadásból pedig Jaramaz száz fölé lendítette csapatát, 101-94. Bryce kettő plusz egyes akciót vezetett, majd Johnson is betalált, 101-99. Elvesztette a labdát a KTE, a győzelemért vezethette az utolsó támadást a Nyíregyháza, előtte azonban még Pethő Ákos magához rendelte tanítványait. Johnson vállalta magára a dobást, ám célt tévesztett. A végeredmény: 101-99.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: – Számítottunk arra, hogy ilyen nehéz lesz a mérkőzés, mert a Nyíregyháza gyors csapat, épp olyan, amely ellen nehéz játszanunk. Kétszer is át kellett esnünk a holtponton, köszönöm a játékosoknak, hogy így harcoltak. Boldog új évet kívánunk fantasztikus szurkolóinknak!

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Hübner Nyíregyháza BS - h.u. 101-99 (23-27, 20-25, 32-20, 17-20, h.: 9-7)