Hosszabbításban gyűrte le a PSE-t az U23

A rendes játékidő nem hozott döntést, a ráadásban a KTE-Duna Aszfalt U23 volt higgadtabb.

Kiegyenlített küzdelmet hozott az első felvonás, amelyet végül egy ponttal a kecskemétiek tudtak megnyerni (15-14). A folytatásban már hat egységgel is meglógott a KTE, ám a Pénzügyőr szívósan küzdött, és fordított a félidőre, 40-41. A harmadik negyedben növelte előnyét a vendég gárda, ám még bőven lőtávolban maradtak, 51-57. A hírös városiak agresszív védekezést mutattak be, és ennek köszönhetően elolvadt a különbség a csapatok között. A végletekig kiélezett hajrában triplákkal mentették hosszabbításra az összecsapást a KTE-Duna Aszfalt fiataljai, 71-71. A hosszabbítás is feszült játékot hozott, ám a hazaiak sokkal higgadtabbak voltak, így megérdemelten nyerték meg a mérkőzést, 82-77.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Nagyszerű mérkőzést játszottunk. A PSE fizikális, kemény ellenfél volt. Ilyen meccsek kellenek, hogy tudjunk fejlődni. Nagyon örülök, hogy a ráadásban higgadtabbak tudtunk maradni, és nyertünk.

KTE-Duna Aszfalt U23 - Pénzügyőr SE h.u. 82-77 (15-14, 25-27, 11-16, 20-14, 11-6)