Jobb volt a Szolnok

Az utolsó negyedben felőrölte csapatunkat a Szolnoki Olajbányász.

5-0-val indított a szolnoki együttes, az első kecskeméti pontokat pedig Wittmann Krisztián szerezte meg, 5-2. 11-4-nél aztán Forray kért időt, majd ezt követően Derasimovic hármasával megkezdődött a zárkózás, sőt Thomas is betalált kintről, 11-10. Habár többször is megvolt a lehetőség a KTE-nek a vezetés megszerzésére, ez nem sikerült az első negyedben, így 16-14-gyel zárult a nyitó negyed. A folytatást jobban indította az Olajbányász: hat dobott pontjukra csak Djurasovic tudott válaszolni, 22-16. Krstic és Jones vezényletével a minimális előnyt tartani is tudták, de 32-27-es állásnál a hazaiak mestere magához rendelte fiait. 37-27-nél, Tucker triplája után Forray tette ugyanezt. A hátrányból csak minimálisan sikerült faragni, 46-37-tel ért véget az első félidő.

A szünetet követően is kissé akadozott a gépezet a kecskeméti oldalon, míg a túloldalon beestek a dobások. 54-40-et mutatott a tábla Jones hármasa után, mikor Forray Gábor időt kért. Derasimovic ponterős játéka tartotta meccsben a KTE-Duna Aszfaltot, majd Wittmann ültetett el egy trojkát, és hozta be tízen belülre a csapatot, 58-49. Az etap végét jelző dudaszó előtt Tucker hármasának tapsolhattak a hazai szurkolók, 63-51-es eredménnyel kezdődhetett meg a negyedik felvonás. Hármasdobó versenyt mutatott be a két együttes, felváltva estek a kinti dobás, 66-59. Rossz döntések után viszont megint tíz fölött volt a differencia, így a kecskeméti kispad időt kért 7:20-szal a vége előtt. Jones és Davis jó napot fogott ki, és rendre betaláltak kintről, 79-60-ra meglógtak a Tisza-partiak. A különbséget még növelni is tudták az extrán dobó hazaiak. A végeredmény: 94-69.

Forray Gábor értékelése: - Ekkora különbség a játék képe alapján nem volt a két csapat között. Sokáig ott loholtunk a Szolnok nyakában, de sajnos a meccs fontos szakaszában kaptunk három demoralizáló triplát, ott fordult át a mérkőzés. Mindemellett nagyon jól védekezett az Olaj, minden pontunkért meg kellett izzadnunk. Köszönöm szurkolóinknak, hogy elkísérték a csapatot most is, és hogy sportszerűen buzdították a csapatot. Boldog új évet kívánok mindenkinek, gratulálok a szolnokiaknak a győzelemhez!

Szolnoki Olajbányász - KTE-Duna Aszfalt 94-69 (16-14, 30-23, 17-14, 31-18)