Későn jött az ébredés a Szeged ellen

Az első félidőben a Szeged dominált, majd nagyot hajrázott a Kecskemét, de a végjátékban pontatlanok voltak.

Amerikai pontokkal kezdődött az összecsapás: Washington és Roberson ketteseire Townes válaszolt, majd Karahodzsics egalizált, 4-4. Polányi trojkával a Szeged került előnybe, majd Roberson villant kétszer is, 4-11. Nem találta a ritmust támadásban a Kecskemét, míg a túloldalon Person hintett be egy trojkát, így 4-14-nél időt kellett kérnie Forray Gábornak. Eladott labdából Washington növelte a differenciát, de Townes trojkájával tíz alá bejött a KTE, 7-16. Támadásban már pontosabban kosárlabdázott a hírös városi alakulat, viszont a védekezés nem volt elég kemény, így nem sikerült faragni a hátrányból a következő percekben, 15-24. Az etap utolsó pontjai Baloghoz fűződtek, így 19-30-cal ért véget az első tíz perc.

Karahodzsics szedett vissza lepattanót, majd tette fel higgadtan, viszont a másik oldalon Roberson kétszer is tempóból volt eredményes, 21-34. Kerpel-Fronius vétette észre magát, 21-36-nál hazai időkérés következett. Klobucar szedte össze a játékszert, majd nyargalt végig, ám ez sajnos csak szépségtapasznak volt elég, mert a másik oldalon Person három plusz egyes akciót jegyezhetett, 23-40. Dramicanin triplája a legjobbkor jött, 26-40. Roberson volt erőszakos, és még oda is ütöttek neki, 26-43. A KTE rutinos szerb spílere, Dramicanin üresen dobhatott, nem is hibázott, 29-43. A Tisza-partiak stábja ezután taktikai értekezletet tartott. Sok pontatlanság jellemezte a következő percekben a játékot mindkét oldalon, és a Szedeák ebből is jobban tudott kijönni, 33-50. A félidőhöz közeledve extra megmozdulásoknak tapsolhatott a publikum. Klobucar lejövő büntetőjét Borisov termelte be, 41-56-tal mehettek félidőre a felek.

Dramicanin pengés megoldására Person hármassal válaszolt, 43-59. Ami az egyik paláknál lejött, az a másiknál bement, 43-62. Karahodzsics harcolt nagyot a gyűrű árnyékában, őt pedig Klobucar követte, 47-62. Vendég támadóhiba után Dramicanin kiváló ütemben állt be a távoliba, 50-62. Nagy energiákat mozgósított a Kecskemét, ám mindig volt válasz a túloldalon, így a negyed derekán továbbra is tíz egység fölött volt a differencia, 53-67. Karahodzsics zsákolása, majd Borisov pontjai újabb  lendületet adtak, 57-69-nél időt kért a Szedeák. Kucsera volt résen, majd zsákolt, 59-69. Jó védekezés után pedig Wittmann hintette be a trojkát, 62-69. Két szegedi kettes jött gyorsan egymást követően, 62-73.

Nem született kosár a záró felvonás első két percében, végül Klobucar bátor betörése törte meg a csendet, 64-73. Lépéshibát vétettek a Tisza-partiak, Dramicanin pedig a következő támadásból lélektanilag rendkívül fontos hármast süllyesztett el, 67-73. Simándi magához rendelte egyből tanítványait, érezte ő is, hogy fordulópontjához érkezett a találkozó. Lepattanót szerzett a Kecskemét, Dramicanin pedig elképesztő formában volt, újabb trojkát dobott, 70-73. Wittmann sem akart lemaradni, pontjaival egalizált a házigazda, 73-73. A Szeged szétesett fejben teljesen, míg Dramicanin képtelen volt hibázni, 75-73. Roberson egyenlített, majd Bognár hármasa faulttal együtt esett be, a plusz egyes is bement neki, 75-79. Wittmann estében tudott két egységet a neve mellé tenni, 77-79. Labdaszerzés után Klobucar csak egy büntetőt értékesített, 78-79. Washington trojkája csont nélkül ment be, Forray Gábor pedig időkéréssel reagált 3:14-gyel a vége előtt erre, 78-82. Dramicanin tette vissza a lepattanót, míg Person tempóból volt eredményes, 80-84. Nagy játék után Karahodzsics könnyedén szerzett ziccert, de Person ismét reagált, 82-86. Karahodzsics kapta ismét a lágyan ívelt lasztit, aztán megoldotta a feladatot, 84-86. Person vette vállára csapatát, 84-88.  Időt kért Forray Gábor, 44 másodperc volt még ekkor vissza a mérkőzésből. Klobucar ziccere jó volt, és még büntető is járt, amit ő maga szedett vissza, de egyenlíteni nem tudott a hazai gárda, 86-88. Simándi Árpád élt a játékmegszakítás lehetőségével. Roberson mindkét büntetőjét kihagyta, Townes tört gyűrűre, de kihagyta a ziccert. Washingtonnak ütöttek oda, ám ő már higgadt volt, 86-90. Kilenc szekundum volt még, időkérés után a KTE támadhatott, a hármas nem volt pontos, majd Bognár büntetőzhetett, bevarrta az egyeseket, kialakítva a végeredmény: 86-92.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Gratulálok a Szegednek. Az első félidőben nem azon a hőfokon játszottunk, ahogy az elvárható lett volna. Bosszús vagyok, mert mikor fókuszáltunk, akkor azt a húsz pontot is el tudtuk tüntetni. A végjátékban most mi húztuk a rövidebbet, többször hibáztunk. Az a tanulság, hogy nem szabad így elkezdeni egy mérkőzést sem. Ma nem voltunk méltók arra, hogy nyerjünk. Ez nem von le persze semmit a csapat eddigi érdemeiből. Ez most keserű pirula, sosem jó hazai pályán veszíteni. Köszönöm a szurkolóknak a támogatást. Dolgozunk tovább, hogy javítani tudjunk a mérlegünkön.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Naturtex-SZTE-Szedeák 86-92 (19-30, 22-26, 21-17, 24-19)