Kiváló első félidőt játszottunk, de a Falco örülhetett a végén

A regnáló bajnok ellen tért vissza a pályára a válogatott szünet után a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. A Falco Szombathely vendégeként a félidőben még vezettek Forray Gábor tanítványai, de a végére érvényesítette a papírformát a hazai gárda.

9-0-s rohanással nyitott a Falco, majd Klobucar hárompontosával megszerezte első egységeit a Kecskemét, őt pedig Kucsera követte, 9-5. Klobucar újabb triplájával már csak három volt a felek között a differencia, 11-8. Folyamatosan csökkentette hátrányát a KTE, majd Pollard kettő plusz egyes akcióját követően az egalizálás is sikerült, 15-15. Perl ziccerére Wittmann trojkával válaszolt, Dramicanin pedig faulttal együtt is bedobta, így 17-20-ra a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét vezetett immár. Ezt még sikerült növelni is a negyed végére, 22-27-tel ért véget az első tíz perc.

Kiss Dávid kettes, Wittmann hármas volt a második felvonás első perceinek termése vendég oldalon, 24-32. Perl és Keller vette vállára a hazai gárdát, s pontjaikkal 30-34-re jöttek fel. A szombathelyi időkérés sem törte meg a hírös városiak lendületét, és 34-44-re léptek meg. Remekül működött a kecskeméti gépezet továbbra is, Klobucar félidő előtti hármasával 38-51-es eredménnyel mehettek a szünetre a csapatok.

A folytatásban Golomán nyitotta meg a pontgyártást, kétszer is eredményes volt, 42-51. Sikertelen vendég támadás után Perl állhatott bele üresen a triplába, és nem hibázott, 45-51-nél Forray Gábor időt kért. Nem találta a ritmust a KTE, és pillanatok alatt eltűnt az előnyük, Somogyi pontjai után 55-54 állt már a táblán. A vezetést nem adták ki kezük közül a vasiak, így 71-65-tel jöhetett a záró felvonás.

Golomán hármasára Pollard két kettessel is reagált a túloldalon, 74-69. Somogyi sikeres megoldása után Barac egy eladott kecskeméti labdát követően tudott újabb két egységet a neve mellé tenni, míg Pollard csak az egyik büntetőjét tudta elsüllyeszteni, 78-70. Barac volt ismét eredményes, 80-70-nél újabb KTE időkérés következett. Kicsivel később a Falco stábja is magához rendelte a játékosokat, utána pedig gyors pontokkal 86-72-re módosították az állást. Forray Gábor rendelte ekkor magához tanítványait, és bár mindent megtettek utána, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe, a Szombathely pontosabb volt, a végeredmény 97-76.

Forray Gábor vezetőedző értékelése:  Gratulálok a Falconak és sok sikert kívánok Nekik a hétfői összecsapásra. Nagyon jól kezdtük a mérkőzést és valóban az első félidőben nagyon szép kosárlabdát játszottunk. A 15 perces szünetben megbeszéltük, hogy mire várhatunk a hazai csapattól és 100%-osan meg is kaptuk azt. Reagálni viszont nem tudtunk rá. Könnyű kosarakat engedtünk, nem használtuk jól a faultokat, és ahogy ez lenni szokott a Falco ritmust kapott és jöttek a kinti dobások is. Megyünk tovább, mert ebből a mutatott játékból lehet, és kell is építkezni. Azt hiszem a hozzánk hasonló célokkal rendelkező csapatok ellen, ilyen játékkal lesz esélyünk. Hajrá magyar kosárlabda. (mkosz.hu)

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 97-76 (22-27, 16-24, 33-14, 26-11)