Kiváló játékkal hódítottuk el a bronzérmet

Nagyon magabiztos játékkal nyert az Alba Fehérvár ellen a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét a Zsíros Tibor Magyar Kupa bronzmeccsén! A férfi kosárlabda együttes így hét év után ismét éremmel térhet vissza a nyolcas kupadöntőről a hírös városba.

Kiegyenlített küzdelmet hoztak az első percek, majd Karahodzsics és Pollard vezényletével a kecskemétiek a harmadik perc végén átvették a vezetést, 4-7. Dramicanin is csatlakozott hozzájuk távolról, 4-10. Vojvoda triplájára Wittmann adott csattanós választ, 7-13. Pollard percei következtek, 11-19-re lépett meg a KTE. Jó védekezés után Kucsera pontjaival már tíz volt közte, így időt volt kénytelen kérni az Alba, 11-21. Klobucar is megszerezte első pontjait labdaszerzés után, 11-23. Davis igyekezett faragni a fehérvári hátrányból, ám Milutinovic a dudaszó pillanatában gondoskodott róla, hogy maradjon a tíz feletti differencia, 15-27.

Pollard a sarokból hintett be trojkát, 15-30. Felváltva estek ezután mezőnyből a kosarak, magabiztos előnye a hírös városiaknak nem forgott veszélyben, 19-32. Két gyors Alba kettes után időt kért Forray Gábor, 23-34. Pongó büntetőjére Wittmann hárompontossal reagált az etap derekán, 24-37. Szabó és Stark kettesei után bejött tíz pont alá az Alba, ám Milutinovic távolja gyorsan változtatott ezen, 28-39. Újabb Szabó kettesek után 32-39-re jött fel a Fehérvár, a Kecskemét stábja pedig gyorsan időt kért, hogy rendezzék a sorokat. A félidő vége előtt 39-43-at mutatott a tábla, Wittmann még vezethetett egy támadást, de nem sikerült pontot szerezni belőle, így ez maradt az eredmény a szünetre.

Vojvoda büntetőivel startolt a harmadik felvonás, 41-43. Pollard szépen hintáztatta be a védőket, és tette fel könnyed mozdulattal, 41-45. Takács hármassal vétette észre magát, majd eladta a labdát a Kecskemét. Omenaka büntetőzhetett, és egalizált, 45-45. Hárompontosok hullottak mindkét oldalon: Dramicanin, Szabó és Wittmann volt a sorrend, 48-51. Pollard bátor betörése sikeres volt, és még egyet dobhatott is a vonalról, 48-54. A kecskemétiek amerikai kosárlabdázója ihletett formában volt ma is, Milutinovic pedig szerzett labdával nyargalhatott végig, 52-62. Időt kért Matthias Zollner, Davis pedig tempóval jelentkezett közvetlen utána, a túloldalon Klobucar remekül állt bele a triplába, 54-65. Őrizte előnyét a KTE, ebben Karahodzsicsnak nagy szerepe volt, s büntetői után 60-70 állt a kijelzőn. Wittmann lopott labdát, és indította jó ütemben Klobucart, aki a ziccert bedobta, de az extra egyes kimaradt, 60-72. Kucsera több támadólepattanót is szedett, az egyiknél viszont a földön maradt, és úgy kellett lesegíteni a pályáról. Wittmann triplája kiperdült, Stark viszont a félpályáról betalált, így 63-72-vel jöhetett a záró felvonás.

Klobucar megadta az alaphangot egy szép triplával, 63-75. Pollard is tisztán dobhatott kintről, és nem hibázott, 63-78. Pongó mindkét büntetőjét bedobta, de Klobucar szépségdíjas ziccerrel jelezte, hogy nem engedik közelebb az Albát, 65-80. Fehérvári zsákolást követően Pollard állhatott a vonalra, és megdobta 30. pontját a meccsen, 67-81. Nagyon stabil volt a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét játéka, öt perccel a vége előtt 16 pont volt már  az előnyük, 69-85. Karahodzsics elérte a dupla-duplát, Milutinovic pedig húszra növelte a hírös városi fórt, 69-89. A hajrában a kecskeméti fiataloknak szavazott bizalmat Forray Gábor vezetőedző. A végeredmény: 78-96. A kecskeméti férfi kosárcsapat bronzérmes!

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Köszönöm a csapatnak, a stábnak, az egész klubnak, hogy segítették a munkámat. Úgy gondolom, megérdemelten nyertük meg a bronzérmet. Boldog vagyok. Az első negyedben nagyon jól játszottunk, úgy kezdtünk, ahogy megbeszéltük. A másodikban kicsit könnyelműsködtünk, tíz támadólepattanót szedett az Alba, mi pedig eladtunk hét labdát, ebből kaptunk 12 pontot. A második félidő ugyanezen számai: kettő támadólepattanó és kettő eladott labda. Ez volt az egésznek a kulcsa, ezen az estén mi jobbak voltunk. Innentől arccal a play-off felé fordulunk.

Alba Fehérvár - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 78-96 (15-27, 24-16, 24-29, 15-24)