Kiválóan sikerült a bajnoki főpróba

Pénteken este az Atomerőmű SE-vel zárult az edzőmeccsek sora az október 2-ai  bajnoki rajtot megelőzően. Az összecsapás harmadik és negyedik felvonásában sziporkáztak a Duna Aszfalt-DTKH játékosai, és megérdemelten nyertek 90-70-re.

Lóránt vezényletével, 2-12-s rohanással kezdtek a vendégek, támadásban nem találta a ritmust a kecskeméti alakulat, Váradi Kornél vezetőedző ezért négy perc elteltével magához rendelte tanítványait. Pár minutummal később Wittmann hárompontosa után már 12-19 állt a táblán, ekkor a Paks kért időt. A játék minden elemében feljavult a hírös városi alakulat, és Pesakovic büntetői révén sikerült egalizálni, 20-20. A negyedet Dramicanin utolsó pillanatban elengedett trojkája zárta, 25-22.

Közel két percet kellett várni az első pontokra a folytatásban, ekkor Capers távolija hullott be, 25-25. Fej fej mellett haladtak a csapatok az etap derekáig, ekkor viszont Thomas triplája 33-28-ra növelte a KTE előnyét. Kucsera többször is megvillant a félidőhöz közeledve, viszont az ASE-nál Lóránt dobott ihletett formában, így kettő perccel a szünet előtt, 39-40-nél rendezni kellett időkéréssel a sorokat a hazai oldalon. A tanácskozás megtette hatását, 43-42-vel vonulhattak le a parkettről a felek.

A fordulás után Shepard kettesére Dramicanin válaszolt egy hármassal (46-44), majd az ASE átvette az irányítást, de csak egy kis ideig, ugyanis Wittmann és Dramicanin kintről hibátlanul vállalkoztak, 51-48. Ezt követően a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét jól védekezett, és hatékonyak volt a palánk alól is, ennek köszönhetően megléptek tíz ponttal, 60-50. Shepard palánkról bevágódó félpályás dobása még időn belül volt, így 64-56-os állással jöhetett a negyedik etap.

Derasimovic két büntetővel növelte a kecskeméti fórt, 66-56-nál Dzunics taktikai megbeszélésre szánta el magát. Dramicanint azonban nem lehetett kizökkenteni, újabb hármasával már tizenhárom volt a differencia, 69-56. Majd Derasimovic sem akart lemaradni, és csont nélkül dobta be tripláját, 72-56. Nagyon elkapta a fonalat a Kecskemét, Kucsera látványos ziccerével már 20 pontos volt a különbség, 79-59. Igyekeztek a vendégek zárkózni, ám Thomas hárompontosokkal, Karahodzics pedig bődületes zsákolással egyértelműsítette, hogy ezen az estén már nem lehet más az eredmény, csakis hazai győzelem. A vége megérdemelt, 90-70-es Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét siker.

Váradi Kornél vezetőedző értékelése: - Az elején rossz ritmusban kezdtünk, de aztán sikerült rendeznünk a sorokat. Mind védkezésben, mind támadásban agresszívan tudtunk fellépni. A második félidőben is ez volt a cél, hogy ne engedjünk teret a paksiaknak. Úgy érzem, hogy ez látható is volt, harcosan kosárlabdáztunk. Mához egy hétre kezdődik a bajnokság, innentől a Kaposvárra koncentrálunk. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Köszönjük a szurkolóknak, hogy kilátogattak és buzdítottak minket, várjuk őket jövő héten pénteken is!

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Atomerőmű SE 90-70 (25-22, 18-20, 21-14, 26-14)