Közvetlen riválist győzött le az U20

Végig vezetett a KTE-NJE U20, és megérdemelten nyert a paksiakkal szemben.

Lendületesen kezdett a KTE-NJE U20, és két és fél perc alatt 10-2-re léptek meg. A negyed derekán már tíz fölött volt a különbség, 18-5. Ezen még növelni is tudtak a kecskeméti fiatal kosarasok, így 31-14-zel zárult az első tíz perc. A folytatás elején, 34-16-nál időt kért Hegedűs Gergely, a Paks viszont ezután is tovább tudott kapaszkodni, 34-23. Hat egységre olvadt a hazaiak fórja, 36-30. A szünetre végül 42-34-gyel mehettek a felek.

Paksi kosárral indult a harmadik negyed, majd aztán lendületbe jött a Kecskemét, 49-36. Állva hagyta ellenfelét a KTE-NJE U20, 56-38-nál időt kért az ASE stábja. Közelebb tudtak kerülni a vendégek, 60-50-tel jöhetett a záró felvonás. Egy hármassal nézett be tíz egység alá a Paks, 62-53. A 35. percben magához rendelte fiait Hegedűs, 65-58-at mutatott a kijelző ekkor. Két extra tripla nyugtatta meg a házigazdákat, 73-58. A kecskeméti siker innentől már nem forgott veszélyben. A végeredmény: 79-61.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Szeretném kiemelni, hogy ez a Paks egy nagyon jó szerkezetű csapat. Gratulálok tanítványaimnak, mert kétnapos iskolai torna után jöttek a mérkőzésre. Fáradtak voltak, inkább fejben, és ez néhol látszott is a meccsen, de szépen össze tudtuk szedni magunkat, és magabiztos győzelmet arattunk.

U20: KTE-NJE - Atomerőmű SE 79-61 (31-14, 11-20, 18-16, 19-11)