KTE-NJE U20: Magabiztos siker a bajnoki nyitányon

7-2-es kecskeméti vezetést után egy egységre zárkózott a Sopron, ám kiváló triplával ismét elléptek a házigazdák, 10-6. Őrizte előnyét a KTE-NJE U20, a pontgazdag első etap végén 22-17 állt az eredményjelzőn. Pontosabban kezdte a második felvonást a Sopron, és 24-23-ra jöttek fel a hírös városiak nyakára. Megrázták magukat Hegedűs Gergely tanítványai, és visszaállt a megnyugtató differencia, 32-23. Időkérés után 0-5-ös rohanással faragtak a hátrányból a vendégek, ezután már a Kecskemét stábja hívta magához a játékosokat taktikai értekezletre, 32-28. Felpörgette játékát a hazai alakulat, és tíz pont fölé növelték fórjukat, 41-30. A szünetre végül 43-30-cal mehettek a felek.

A pihenő után felváltva estek a kosarak, három perc játék után 46-37 állt a táblán. A negyed derekán újra tíz egység fölé nőtt a differencia, köszönhetően a KTE-NJE U20 jó védekezésének, és pontos támadásainak, 53-39. Lendületben maradtak a kecskeméti fiatalok, 61-41-re húztak el tetszetős produkcióval. Az utolsó tíz perc 62-42-es állásról folytatódhatott. A záró etapban kapkodóvá vált némileg a játék, és két és fél percet kellett várni az első pontokra, 64-42. Dominált a kecskeméti csapat, és még tovább növelték az előnyüket, 74-46. A végeredmény: 80-50.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Fizikális fölényünket tudtuk érvényesíteni, és bár voltak a koncentrációban hullámvölgyek, a győzelem nem forgott veszélyben. Mindkét csapatnak jár a gratuláció.

KTE-NJE - Sopron KC 80-50 (22-17, 21-13, 19-12, 18-8)