Küzdött az U20, de a PVSK koncentrált jobban

Az első negyedben nem volt kellően agresszív a védekezés hazai oldalon, könnyű kosarakat dobhattak a pécsiek, így tíz ponttal megnyerték ezt a felvonást, 17-27. A folytatásban már sokkal koncentráltabban játszottak a kecskeméti fiatalok, és gyorsan lefaragták egy pontra hátrányukat, 28-29. Az előnyt viszont nem adták ki kezeik közül a pécsiek, így 37-41-gyel mehettek szünetre. A harmadik negyed elején, 42-41-nél átvette a vezetést a KTE, ám nem sikerült sokáig megtartani, pontosabbak voltak a vendégek, így a záró etapot 53-61-gyel kezdhették meg a csapatok. Az utolsó tíz percben ismét 10 pontra nőtt a különbség a felek között (57-67), és ez elég volt számukra, hogy behúzzák a győzelmet. A végeredmény 62-71.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: - Egy jó meccset játszottunk a pécsiekkel, mindkét oldalon voltak kiemelkedő teljesítmények. Fiatal csapatunk van, a koncentráció olykor alábbhagy, és ezekben a pillanatokban tudott előnyt kiépíteni a vendég együttes. Dolgozunk tovább, és a következő meccsekre készülünk, hogy ott már győztesen hagyhassuk el a parkettet.

U20: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - PVSK-Veolia 62-71 (17-27, 20-14, 16-20, 9-10)
2020.12.22., 16:00
Messzi István sportcsarnok

Kecskemét pontszerzők: Tóth Barna 6, Ivkovic 10/6, Cserkó A. 4, Szabó D. 19/6, Kőházi 19/9, Tóth P. 2, Tóth Balázs 2.