Magabiztos siker a Pécs elleni edzőmeccsen

Első hazai edzőmeccsét vívta szombaton este a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. Az NKA Pécs ellen magabiztosan nyertek Forray Gábor tanítványai. Szerdán 18 órától a Kaposvárt fogadják majd a Messzi István sportcsarnokban.

Magához ragadta a kezdeményezést a Kecskemét, és 8-2-re léptek meg két perc elteltével. A negyed derekán egy egységre zárkózott a pécsi alakulat, 10-9. Egy triplával aztán a vezetést is megszerezték a vendégek, de Karahodzsics gondoskodott róla, hogy ez csak átmeneti állapot legyen, 15-13. Az etapot Bogues hármasa zárta, 21-18.

Ugyan hazai kettessel folytatódott az edzőmeccs, 23-23-nál beérte a KTE-t a baranyai alakulat, és időt kellett kérnie Forray Gábornak. Wittmann távolról célzott pontosan, és még egy plusz büntetőt is elsüllyesztett, 27-23. A 15. percben 29-26-os állásnál a vendégek tartottak taktikai értekezletet. Igyekeztek faragni hátrányukból, ám Sinikre nem volt ellenszerük, 37-31. A szünetre 44-38-cal mehettek a csapatok.

Wittmann és Karahodzsics szép megoldásai 48-40-re módosították az eredményt a harmadik negyed elején. A 23. percben már  51-40 állt az eredményjelzőn, időt is kért gyorsan a Pécs. Lendületben maradt a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, és tovább növelték fórjukat, 58-40. Húsz egység felett is volt már a differencia, ezen tudott kozmetikázni némileg az élvonal újonca, így 65-48-cal jöhetett a záró felvonás.

A jó védekezés és pontos támadások révén újra húsz egység fölött volt a házigazda előnye, 69-48. A 35. percben Bogues és Wittmann trojkái után 77-53-ra váltott az eredményjelző. Nem roskadtak össze a vendégek sem, és két jól kivitelezett akcióból hozták közelebb magukat, 77-58. A végjátékban nagy fordulat már nem történt, megérdemelten nyert a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. A végeredmény: 77-61.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Nagyon jól szolgálta a felkészülésünket a mérkőzés. Próbáltunk többféle felállást is, vannak új játékosok, akiket be kell még építeni. Úgy gondolom, hogy jól szálltak be a mai meccsbe. Voltak periódusok, mikor szépen járt a labda, harmóniában játszottak a régi és új játékosok. Még sok munka vár ránk természetesen, de csak három hete kezdtük el a munkát, és a jövő héttől leszünk teljes létszámban. Minden a terveink szerint zajlik, dolgozunk tovább keményen.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - NKA Pécs 77-61 (21-18, 23-20, 21-10, 12-13)