Magabiztos U20-as siker a Szedeák ellen

Már a félidőben jelentős előnyre tett szert a KTE-NJE U20, majd ezt követően még tovább növelte előnyét, így a győzelem megérdemelt.

Pörgős iramú első negyedet láthattak a szurkolók, amely első öt percének a végén egyetlen pont volt a különbség, 8-9. Gyors két kettessel fordított a KTE-NJE, majd egy hármas is beakadt, 17-13. Távoli dobásokkal reagált a Szeged, a dudaszó pillanatában sikerült a másik oldalon is elsüllyeszteni egyet, 24-24-gyel ért véget az első tíz perc. Kiegyenlített küzdelemmel folytatódott az összecsapás, majd a hírös városiak a lepattanók megszerzésében jobban jeleskedtek, ennek volt köszönhető vezetésük; 38-29-nél időt kellett kérnie a vendégek edzőjének. A Kecskemét előnye ezt követően még tovább nőtt, a félidőre 48-34-gyel vonulhattak a felek.

A szünet után sem hagyott alább az iram, és felváltva estek a kosarak, 54-40. Szigorított védekezésén a hírös városi alakulat, és három perccel az etap vége előtt húsz fölé növelte előnyét, 62-41. Időkérés után zárkóztak a Tisza-partiak, de jelentősen nem tudtak faragni a hátrányból, 67-50. A negyedik felvonás elejét megtolta a Kecskemét, és 73-52-re léptek meg. A hátralévő percekben sem forgott veszélyben a magabiztos hazai győzelem. A végeredmény: 91-62.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Egy hajtós mérkőzésen sikerült nyernünk, gratulálok mindkét csapatnak, kiváló iramú összecsapást láthattunl.

KTE-NJE - Szedeák 91-62 (24-24, 24-10, 19-16, 24-12)