Magabiztos U20-as siker az OSE ellen

Némileg kapkodó volt a játék az első percekben, és ez a befejezéseknél is meglátszódott, 3-5. Az első felvonás derekán érte be ellenfelét a KTE-NJE, sőt egy triplával fordítottak is, 8-7. 13-10-es állásnál időt kért az oroszlányi stáb, ám a házigazda fegyelmezett maradt, és 19-14-re meglépett az etap végére. Lendületben maradtak a hírös városiak, és szűk három minutum elteltével már 27-14 állt a táblán. Újabb vendég taktikai értekezlet után tudtak benézni tíz egység alá az OSE fiataljai, 31-22. A félidőre végül 34-26-tal mehettek a csapatok.

Sokkal élesebb volt ellenfelénél a KTE-NJE a folytatásban, 40-26. Ezt követően ébresztőt fújtak a vendégek, és megkezdték a zárkózást, 42-34. Fordult a kocka, és a kecskemétiek akarata érvényesült ismét, 50-36. A harmadik etap végül 52-38-cal zárult. Zaklatott volt a negyedik negyed eleje, két perc alatt mindössze két pont esett. 54-38-nál időt kértek a vendégek, majd felpörgették a tempót, ám közelebb kerülni érdemben nem tudtak, 60-47. A végéhez közeledve sem változott a játék képe, a KTE-NJE magabiztosan őrizte előnyét. A végeredmény:69-54.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Mindkét csapat nehézségekkel, sérülésekkel küzd. Ettől függetlenül keményen bele tudtunk állni a mérkőzésbe. Koncentrációban néha voltak hiányosságok, de összességében az akarat és a hozzáállás nagyon rendben volt. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez.

U20: KTE-NJE - MVM-OSE Lions 69-54  (19-14, 15-12, 18-12, 17-16)