Magas hőfokú összecsapás az Alba ellen

A pénteki oroszlányi edzőmeccs után szombaton újabb komoly erőfelmérő várt a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét kosárlabdázóira. Az Alba Fehérvár elleni edzőmeccsen végig nagy iramot diktáltak a gárdák, közönségszórakoztató produkcióval.

Nagy iramban kezdtek a csapatok, és a Kecskemétnek sikerült előnyt kidolgoznia tetszetős megoldásokkal operálva,16-8. Időkérés után szigorított védekezésén az Alba, és távolról is betaláltak, így minimális fórra tettek szert az első tíz perc végén, 24-29.  A második negyedben is fenntartották a magas intenzitást az együttesek, majd egy hírös városi tripla 32-37-re módosította az állást az etap derekán. Felváltva estek a kosarak, a a szünethez közeledve azonban a vendégek pontosabban fejezték be akcióikat, 41-55.

Kecskemét triplák és ziccerig játszott akciók hozták közelebb a feleket, 52-59. A differencia a 25. percig csak minimálisan változott, mikor időt kértek a vendégek, 54-62. Kemény, fizikális csata dúlt a parketten továbbra is, a KTE ezt a periódust nyerni tudta, így 63-75-tel jöhetett a záró felvonás. A negyedik negyedben már érezhető volt, hogy fáradnak a kecskeméti lábak a pénteki-szombati duplázás során, gyors kosarakkal 63-82-re lógott meg az Alba. Zárkózott a Kecskemét, négy perccel a vége előtt 70-86-ra váltott az eredményjelző. A hajrában a vendégek még ritmust tudtak váltani, a végeredmény: 79-100 lett.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató: Két nagyon fizikális meccset játszottunk két nap alatt. Az Alba bizonyította, hogy nagyon jó csapat. Szerintem a keretüket nézve ott lesznek a legjobb négy között. Az első félidőben támadó lepattanókban fölénk nőttek, ezt tudtuk korrigálni később. Oroszlányban is, és most az Alba ellen is sok triplát kaptunk, erre oda kell figyelnünk, rajtunk is múlik. Dobószázalékunk ma nem volt fényes. Fiatal játékosaink viszont jól szerepeltek. Még egy kőkemény hét vár a csapatra. Most az alapokat kell lefektetnünk, ezt követően kezdjük majd el építeni az emeleteket. Gratulálok az Albának. Köszönöm a szurkolóknak, hogy sokan kijöttek az edzőmeccsre.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Alba Fehérvár 79-100 (24-29, 17-26, 22-20, 16-25)
férfi kosárlabda felkészülési mérkőzés
2024.08.31., 18:00 @ Messzi István Sportcsarnok

KTE pontszerzők: Wittmann 9/6, Rakicevic 14/3, Ivkovic 5/3, Lee 23/9, Karahodzsics 8, Tóth Barna 6, Körmendi 2, Schöll 10, Kelenföldi 2.