Másodjára is az észtek bizonyultak jobbnak

Utolsó felkészülési mérkőzésén ismét az észtekkel találkozott a magyar férfi kosárlabda válogatott. A vendégek ott folytatták, ahol csütörtökön abbahagyták, 8-0-ás rohammal jelezték, ők ma is nyerni akarnak.

A magyar csapat első pontjait Benke Szilárd szerezte triplából, majd Vojvoda Dávid büntetőivel tette szorosabbá az állást válogatottunk (8-5). Az igazi változást az hozta a játék képében, amikor összeállt a hazai védekezés, s a megszerzett labdákból másfél perc alatt ledolgozták hátrányukat Lukácsék (16-16). A negyed vége az észteknek sikerült jobban, az egyenlítés után már csak egy pontot engedélyeztek a magyaroknak (23-17).

Jól kezdték Váradi Benedekék a második negyedet, az észtek ezúttal is a remek triplázásukkal verték vissza a hazai rohamokat (tizenhárom perc alatt hatszor találtak be távolról, mindezt 50 százalékos hatékonysággal!). Meg is léptek 33-24-re. A magyar csapat Pongó Marcell vezetésével egyetlen kosárnyira felzárkózott, de a nagyszünetig sikerült ötpontosra hizlalnia előnyét az észt együttesnek (40-35).

Fordulás után mintha kisebb lendülettel jöttek volna ki a pályára a csapatok, persze ezt azért a pontosabb védekezés számlájára is írhatjuk. A saját játékukat az észtek találták meg hamarabb, s 25 percnyi játék után megléptek a házigazdától (55-42).

Remekül céloztak Riismaa-ék a triplavonal mögül, s összességében is jobban használták ki lehetőségeiket. Mindezek mellett a záró negyed előtt egy jobb magyar periódust láthattunk, amikor Perl és Somogyi pontjaival kilenc pontra zárkóztak a mieink (65-56).

A záró tízpercben az észtek nem engedték közelebb a magyarokat, tartották, sőt, növelték is előnyüket. Kullamae-ék teljesen megérdemelten nyerték meg a második meccsüket is Kecskeméten. Sztojan Ivkovics legénysége augusztus 10-én kel útra Lengyelországba, ahol 13-án a házigazda ellen kezdi meg olimpiai előselejtezős sorozatát.

Magyarország - Észtország 71-85 (17-23, 18-17, 21-25, 15-20)