Nagy csatában maradtunk alul

Az utolsó másodpercek idegőrlő csatáját most nem mi bírtuk jobban.

A KTE-Duna Aszfalt hozta el a labdát a feldobás után, és az első pontokat is sikerült megszerezni rögtön: Thomas a sarokból állt bele jó ütemben, 0-3. Oroszlányi kettes után Djurasovic is elsüllyesztett egy trojkát (2-6), majd Karahodzics palánk alól szerzett pontjai után, 8-14-nél hazai időkérés szakította meg a játékot. Az intelmek bejöttek, és egy nagy rohanással az OSE 18-15-re módosította az eredményt a negyed végére.

Közel két percet kellett várni az első pontokra a folytatásban. Hayes horogja után, 20-15-nél Forray Gábor rendelte magához tanítványait, hogy rendezzék a sorokat. Pontatlanság és némi tanácstalanság jellemezte a Kecskemét támadásait ebben a periódusban. Végül Wittmann tudta három és fél minutum után megszerezni a KTE újabb egységeit, 24-17. Minden kifelé perdült Derasimovicéknak, 30-19-et mutatott az eredményjelző, mikor Forraynak ismét időt kellett kérnie. Sikerült megkezdeni a zárkózást, Molnár Dániel 30-23-ra hozta fel a kecskemétieket. Habár sikerült 10 ponton belülre jönni a szünetre, volt mit átbeszélni a szünetben, 34-25.

Bátran kezdett a KTE-Duna Aszfalt: Djurasovic hármasa és Karahodzics ziccere után 36-30 volt az állás. 38-34-re sikerült felzárkózni, az OSE mestere erre pedig időkéréssel reagált. Ez sem zökkentette ki a ritmusból a lila-fehéreket: Thomas hárompontosával hosszú idő után újra megvolt a vezetés, 38-40. A hazai rossz szériát sikerült kihasználni, Derasimovic trojkája 40-47-re hizlalta a fórt. Az Oroszlány ebből tudott még ledolgozni az utolsó tíz perc előtt, így 43-47-tel várhattuk a záró felvonást.

Djurasovic szedett támadó lepattanót, majd tette fel elegánsan, 43-49. Abell és Washington gyors kosarai viszont gyorsan visszahozták a hazaiakat, 47-51-nél Forray igyekezett megnyugtatni fiait. Thomas távolijára Garamvölgyi válaszolt, majd Washington is betalált, egyetlen egységre olvadt az előny, 53-54. Sőt, egy eladott labdát követően indulhattak meg, Abell pedig be is dobta a ziccert, 55-54. A hírös városiak amerikai légiósai viszont megint higgadt volt a sarokból, 55-57-re módosítva az eredményt. Eztán Wittmann kígyózott be a védők között, és tette fel szépen, 55-59-nél újra időt voltak kénytelenek kérni az oroszlányiak. Washington elemében volt, kis idő kellett csak, hogy újra egált mutasson a tábla, 59-59. Kettő perc volt már csak vissza, mikor 63-61-nál az OSE Lions fordított, kimaradt lehetőségek után a KTE mestere kért időt. Lepergett egy minutum, 63-63-mal várhattuk a hajrát. Bozovic szerencsés kettese után Wittmann a Pécs elleni meccsen bemutatott távoli dobását ismételte meg, 65-66. Hazai időkérés után tizenhárom másodperc volt már csak vissza, Rizvic pedig Wittmannt letarolva szerezte vissza a vezetést az OSE-nak. Forray kikérte második idejét, hat szekundum volt még támadni a győzelemért, de nem sikerült kosárral befejezni a támadást. A vége 67-66.

Forray Gábor értékelése: Gratulálok az Oroszlánynak megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Csodálatos hangulatot teremtettek szurkolóik. Büszke vagyok játékosaimra, mert nyolc nap alatt ez volt a harmadik mérkőzésünk, mindegyik nagyon kemény volt. A meccs első periódusában nem játszottunk jól, nem voltunk elég élesek. A szünet után feljavultunk, de nem dobtunk ma elég jól, és ez megpecsételte a sorsunkat. A végjátékban sem estek be a távoli dobások, eldönthettük volna a meccset ezekkel. Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

OSE Lions - KTE-Duna Aszfalt 67-66 (18-15, 16-10, 9-22, 24-19)