Nagy csatában maradtunk alul Pakson

Az 5. fordulóból előrehozott találkozóval folytatódott szerdán a bajnoki évad a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét számára. A paksiak otthonában nagy csatában maradtak alul Wittmann Krisztiánék 87-77-re.

6-0-ás rohanással indult az összecsapás, majd Pesakovic két büntetővel szerezte meg a hírös városiak első pontjait, 6-2. A paksiak jó dobóformát mutatva meglógtak 13-2-re, Váradi Kornél vezetőedző pedig időt kért, hogy rendezzék a sorokat. Wittmann hármasával indult meg a zárkózás (13-5), viszont ezt követően sok pontatlanság jellemezte a támadásokat, a túloldalon viszont nem hibáztak, így 24-8-cal zárult az első felvonás.

Harcosan tért vissza a parkettre a kecskeméti alakulat, és a csapatkapitány, Wittmann triplájával úgy tűnt, hogy lendületet kaptak, eztán viszont kifelé pördültek a kísérletek, 31-14-nél újabb KTE időkérés következett. Jót tett a rövid taktikai értekezlet. Előbb Derasimovic, majd Dramicanin is eredményes volt, és 34-18-nál már a hazai tréner, Branislav Dzunic rendelte magához fiait. Kiegyenlített csata folyt, utolsó pillanatokban elengedett triplákkal tartotta a lépést a Kecskemét, végül 50-36-os eredménnyel vonulhattak a nagyszünetre az együttesek.

Pörgős játékot hozott a folytatás, s pár perc elteltével, Thomas hárompontosa után 52-43-ra feljött a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. Eztán Dramicanin percei következtek, de a lélektani tízpontos differenciát nem sikerült áttörni, ugyanis az ASE légiósai is rendre betaláltak. Az utolsó negyednek 67-55-ös állással mehettek neki az együttesek.

Karahodzics kettesével 67-57 állt a táblán, majd gyors pontváltás után újra ő volt eredményes, és már csak nyolc volt közte, 69-61. Jó védekezést követően Thomas trojkája csont nélkül esett be, erre pedig időkéréssel reagáltak a paksi kispadon, 69-64. Két rossz döntésből szerezhetett könnyű kosarakat az etap derekán az ASE, s 76-69-nél Váradi Kornél hívta magához tanítványait. A hétpontos differencia állandósult, majd Karahodzicsot szórták ki a játékvezetők három perccel a vége előtt. Kovács hármasával 83-73-ra lépett el a Paks. Két időkéréssel is igyekezett Váradi vezetőedző felpörgetni csapatát a hajrában, de a hazaiak nem engedték ki kezük közül a győzelmet. A végeredmény: 87-77.

Folyatatás szombaton 18 órától a DEAC otthonában, a 17. fordulóból előrehozott találkozón.

Váradi Kornél vezetőedző értékelése: Gratulálok a Paksnak a győzelemhez. Rossz ritmusban kezdtünk, nem voltunk elég agresszívak védekezésben, így sok dobóhelyzetet hagytunk ellenfelünknek, amelyekkel éltek is. A saját csapatomnak is jár a gratuláció, mert volt tartásunk, visszajöttünk a mérkőzésbe, küzdöttünk az utolsó pillanatig. A folytatásban jobban kell fókuszálnunk, és keményebben játszanunk, hogy győzni tudjunk idegenben is. Köszönjük szurkolóinknak, hogy eljöttek és buzdítottak minket!

Atomerőmű SE - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 87-77 (24-8, 26-28, 17-19, 20-22)
férfi kosárlabda NBI A-csoport, 5. forduló (előrehozott)
2020.10.07., 18:00 - Paks, ASE csarnok
Játékvezetők és ellenőr: Földházi Tamás Péter, Papp Péter, Goda László (Bodrogváry Iván József)

ASE: Capers 18/9, Valerio 2, Shepard 9, Jackson 6, Lóránt 15/3.
Csere: Kis 4/3, Kovács 8/6, Pajor 3/3, Eilingsfeld 9, Baker 13/9.
vezetőedző: Branislav Dzunic

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét: Pesakovic 9/3, Thomas 21/15, Derasimovic 12/3, Kucsera -, Karahodzsics 7.
Csere: Horti 7, Dramicanin 12, Lewis -, Wittmann 9/6.
vezetőedző: Váradi Kornél