Nagyot harcolt, ám alulmaradt az U20 a DEAC ellen

4-0-val kezdett a kecskeméti alakulat, majd aztán a DEAC percei következtek, és 4-5-re megfordították az állást. Hatpontos előnyt alakítottak ki a vendégek, és ezt a negyed végéig megőrizték, 17-23. A második etap elején 0-6-os rohanást produkált a Debrecen, és tíz pont fölé növelték fórjukat, 17-29. Több alkalommal is lett volna sansz a zárkózásra, ám a befejezésekbe hiba csúszott, így 26-46-tal mehettek félidőre az együttesek.

Lendületes játékkal tért vissza a szünetről a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét U20-as együttese, és három perc alatt 35-46-ra alakították az eredményt. A harmadik felvonás derekán sikerült tízen belülre kerülni (41-49), majd még tovább csökkent a differencia, 53-57-tel várhattuk a záró etapot. Kiegyenlített küzdelmet hozott az utolsó tíz perc, majd 59-59-nél beérte a vendégeket a kecskeméti alakulat. A DEAC viszont újra meglépett hattal, és ez elég is volt számukra, hogy kitartson a végéig, és megszerezzék a győzelmet. A végeredmény 72-81.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: - Nagy energiákat mozgósítottunk a félidő után, és sikerült is ledolgozni a hátrányt. Ott elbizonytalanodott az élmezőnyben álló ellenfelünk, ám a végjátékban újra erőre kaptak, és bebiztosították győzelmüket. Voltak biztató jelek a játékunkban, amelyekre lehet építeni a jövőben, és bízom benne, hogy hamarosan ezek győzelmekben is megmutatkoznak.

U20: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – DEAC 72-81 (17-23, 9-23, 27-11, 19-24)
2020.12.30., 14:00
Messzi István sportcsarnok

Kecskemét: Kőházi 7, Szabó D. 6, Tóth Barna 12/6, Ivkovic 28/3, Cserkó A. 2, Tóth Balázs 3, Velkey 4, Tóth P. 10, Mári -, Rácz -.

Szerző: Komáromy András, 20-12-30 15:41